Zdjęcia:
Agnieszka Walczak
Dla Agnieszki Walczak z Polski, specjalizującej się w fotografii dzikiej przyrody, polowanie jest świetnym sposobem na obcowanie z naturą, naładowanie baterii i oderwanie od codziennych obowiązków. Do tego stopnia lubi polowanie z podchodu, że czasem wymyka się na nie jeszcze przed pracą. Aby dowiedzieć się więcej o myśliwskiej pasji Agnieszki, przeczytaj ten artykuł.
Możliwość bycia częścią natury – obserwacji z bliska, jak zmienia się w ciągu roku, czerpania z jej darów, jedzenia najzdrowszego mięsa i odpoczynku w otoczeniu przyrody. Polowanie jest dla mnie wytchnieniem od codziennych obowiązków. W terenie mogę naładować akumulatory.
Rodzaj polowania: Moim ulubionym rodzajem polowania jest podchód. Myślę, że jest bardziej wymagający. Trzeba znać miejsce, w którym się poluje, ponieważ np. nocą świat wygląda trochę inaczej, więc znajomość terenu to podstawa. Poza tym polowanie z podchodu jest bardziej interesujące – dzieje się o wiele więcej i trzeba być bardzo czujnym.
Nie mam ulubionego miejsca. Zarówno polowanie w lesie, jak i na otwartej przestrzeni dostarcza wielu emocji. Oczywiście najbardziej lubię polować w swoim rejonie, bo znam go doskonale, ale czasem fajnie jest pojechać na polowanie z gośćmi i zmienić krajobraz.
Pora roku: Jeśli mówimy o pogodzie, to wybieram lato, ponieważ dni są ciepłe i długie, więc na polowanie jest znacznie więcej czasu. Mogę nawet wybrać się na nie przed pracą. Jesień i zima to z kolei pełnia sezonu łowieckiego. Można wtedy polować na znacznie więcej gatunków.
Zwierzę łowne: Uwielbiam polować na ptaki. Zwłaszcza na bażanty i kaczki. To dynamiczne polowanie. Dużo się dzieje, a strzelając trzeba być bardzo szybkim i precyzyjnym.
Dziczyzna jest pyszna. Kto choć raz spróbował tego mięsa, ten wie, że jest najlepsze! Moje dzieci zajadają się kotletami z dzika, kiełbaskami z sarny i rosołem z bażanta. A dla mnie najwspanialsze jest mięso z dzika!
Sprzęt myśliwski: Gdy poluję na ptaki, wystarcza mi strzelba i amunicja. Nie potrzebuję nic więcej. Polując na dziki, jelenie, sarny czy lisy zawsze mam przy sobie (oprócz amunicji, sztucera i lornetki) podpórkę pod broń. Nigdy nie wiadomo, czy zwierzę nie pojawi się, gdy będę już schodzić z ambony.
Urządzenie Pulsar: Pulsar Merger LRF XP50. To urządzenie zdeklasowało wszystkie inne, które wcześniej testowałam. Koledzy, którzy polowali ze mną, także byli pod wrażeniem obrazu, jaki zapewnia Merger.
Cieszę się, że miałam okazję poznać tych wszystkich wspaniałych ludzi. Pulsar ProStaff to nie tylko grupa ambasadorów marki. Tworzymy rodzinę. Bardzo doceniam także możliwość testowania najlepszych urządzeń na rynku. Jako ambasadorzy mamy okazję to robić i firma Pulsar naprawdę liczy się z naszą opinią. To bardzo ważne.
Sposób na doskonalenie umiejętności: Ćwiczenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy i odwiedzanie terenu łowieckiego tak często, jak to możliwe. Po pierwsze zależy mi, aby moje strzały był zawsze celne, a zwierzęta nie cierpiały. Po drugie uważam, że wiedza o swoim terenie łowieckim to podstawa.
Przechytrzyć zwierzynę, która reaguje na ruch, zapach i najmniejszy szelest. Trzeba wiedzieć, kiedy i gdzie pojawia się na łowisku, jakie ma zwyczaje, jak wykorzystywać wiatr i jak do niej podejść, aby jej nie spłoszyć. Człowiek kontra zwierzę.
Źródło informacji o łowiectwie i polowaniu: W dzisiejszych czasach doskonałym źródłem informacji o strzelectwie i myślistwie jest Instagram. Niemal każdy producent ma konto na Instagramie i publikuje na swoim profilu aktualności dotyczące oferowanych produktów.
Moim ulubionym urządzeniem jest Pulsar Merger LRF XP50 – zdeklasowało ono wszystkie inne, które dotychczas testowałam.
Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia noktowizyjnego lub termowizyjnego upewnij się, że jest to zgodne z lokalnymi przepisami i używaj go tylko wtedy, gdy jest to dozwolone. Ambasadorzy naszej marki pochodzą z różnych krajów i dużo podróżują, co pozwala im testować różne urządzenia. W żadnym przypadku nie zachęcamy do nielegalnego korzystania z naszych urządzeń ani nie popieramy takiego postępowania. Więcej informacji na temat ograniczeń dotyczących eksportu i sprzedaży jest dostępnych na stronie: Export and Sales Restriction Policy.