Obsługa urządzeń Pulsar jest dosyć prosta i intuicyjna. Jednak trzeba co nieco wiedzieć, aby móc w pełni wykorzystać ich możliwości. Dziś udzielamy kilku wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne zarówno dla nowych, jak doświadczonych użytkowników urządzeń Pulsar.
Choć nie powinno się oceniać książki po okładce, o urządzeniu Pulsar można sporo powiedzieć na podstawie jego nazwy. I nie chodzi wyłącznie o to, że zostało wyprodukowane w Europie (podobnie jak każde inne urządzenie Pulsar). Nazwa pozwala nawet określić jego rodzaj i cechy!
Obejmują one typ urządzenia, jego generację, rozdzielczość sensora i rozstaw pikseli, średnicę obiektywu, czy jest to urządzenie termowizyjne, czy multispektralne, a w niektórych przypadkach nawet czułość NETD urządzenia.
Chcesz się dowiedzieć więcej? Obejrzyj poniższy film.
Skorzystaj ze stołu strzeleckiego. Użyj termicznej tarczy zerującej marki Pulsar lub wykonaj ją samodzielnie z folii aluminiowej. Pierwszy strzał oddaj z bliższej odległości, aby mieć pewność trafienia w cel. Oceniaj na podstawie kilku, a nie pojedynczego strzału. Oto niektóre ze wskazówek dotyczących zerowania urządzeń, jakimi podzielił się z nami Stefan Orman – instruktor strzelectwa, myśliwy i ambasador naszej marki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
Jeśli natomiast potrzebujesz informacji dotyczących zerowania konkretnych urządzeń, mamy coś jeszcze. Stefan nagrał także film poświęcony obsłudze lunety Pulsar Thermion Duo. Omawia w nim szczegółowo poszczególne etapy procesu, aby przebiegał on jak najbardziej sprawnie. Film jest dostępny poniżej.
Z kolei użytkownicy zainteresowani nasadką Krypton 2, mogą zadzwonić do naszej koleżanki, Christin Geuting. Oczywiście żartujemy! Wystarczy obejrzeć jej film, w którym omawia wszystkie aspekty obsługi tego urządzenia, w tym procedurę zerowania. Tak, zgadza się – można skalibrować przednią nasadkę termowizyjną, aby zapewniała jeszcze większą precyzję celowania. Materiał wideo znajdziesz poniżej.
Pewnie już wiesz, że Pulsar Merger LRF XL50 to nasze pierwsze urządzenie z sensorem termowizyjnym o rozdzielczości HD oraz że nazwa Merger odnosi się do niezwykle wygodnej w użyciu lornetki. Ale jak optymalnie wykorzystać jej możliwości? Najlepiej wie to Laurynas Pranckus – szef naszego działu marketingu cyfrowego. Poprosiliśmy go, aby opowiedział wszystko o tym urządzeniu i zademonstrował jego najważniejsze funkcje – z myślą o wygodzie i potrzebach użytkowników.
Kalkulator balistyczny to zupełnie nowa funkcja, którą niedawno wprowadziliśmy do wszystkich urządzeń Thermion 2 LRF. Po włączeniu za pośrednictwem aplikacji Stream Vision Ballistics kalkulator wyświetla obliczenia balistyczne i sugerowany punkt celowania bezpośrednio na ekranie lunety. Robi wrażenie, prawda? Choć uważamy, że kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze, wiemy, że na początku może onieśmielać niektórych użytkowników. Dlatego Liudas Abišala, szef naszego działu marketingu i jeden z najbardziej doświadczonych strzelców w naszym biurze, nakręcił prawdopodobnie najbardziej pouczający film instruktażowy, jaki można sobie wyobrazić. Zachęcamy do jego obejrzenia!
I wreszcie tryb użytkownika – kolejna funkcja, o której warto wiedzieć, aby maksymalnie wykorzystać możliwości termowizji. Umożliwia ona zapisanie ustawień jasności i kontrastu obrazu w pamięci urządzenia, aby móc skorzystać z nich w dowolnej chwili. Daje to pewność uzyskania najlepszej jakości obrazu – i to bardzo szybko. Korzystanie z tej funkcji jest tak proste, że nie ma potrzeby prezentować tego na filmie, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, tutaj znajdziesz przydatny artykuł.
Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia noktowizyjnego lub termowizyjnego upewnij się, że jest to zgodne z lokalnymi przepisami i używaj go tylko wtedy, gdy jest to dozwolone. Ambasadorzy naszej marki pochodzą z różnych krajów i dużo podróżują, co pozwala im testować różne urządzenia. W żadnym przypadku nie zachęcamy do nielegalnego korzystania z naszych urządzeń ani nie popieramy takiego postępowania. Więcej informacji na temat ograniczeń dotyczących eksportu i sprzedaży jest dostępnych na stronie: Export and Sales Restriction Policy.