Zdjęcia:
Pulsar brand ambassadors
W maju tego roku odbyło się drugie spotkanie ambasadorów marki Pulsar na Litwie. Powiększona rodzina myśliwych, twórców treści i miłośników przyrody spędziła razem trzy dni, poznając historię marki Pulsar, proces produkcji, ludzi z branży, testując nowe urządzenia i dobrze bawiąc się w towarzystwie osób dzielących tę samą pasję. Spotkanie, które odbyło się w Wilnie, przypominało raczej zjazd starych przyjaciół.
Nasz powiększający się zespół ambasadorów marki staje się coraz bardziej wielokulturowy. 19 osób z ośmiu krajów wnosi ze sobą różnorodność, która sprawiła, że spotkanie było zabawnym i ekscytującym wydarzeniem.
Silną reprezentację miała Skandynawia – w tym dwóch Duńczyków: Jona Runara Gudjonssona, wspaniałego gawędziarza i zapalonego myśliwego, oraz Christiana Rysgaarda – świetnego pisarza, którego historie są publikowane są w najbardziej poczytnych duńskich i angielskich czasopismach myśliwskich.
Szwedzka myśliwa, Erica Victoria Egonsson, ufa tylko pociągom, które sama prowadzi (tak, to jej codzienna praca!), podczas gdy Stefan Orman, były wyczynowy rolkarz, specjalizujący się w tzw. jeździe agresywnej, jest również aktywnym instruktorem strzelectwa (mało kto jest w stanie konkurować z nim w strzelaniu precyzyjnym). Jednocześnie jest doświadczonym myśliwym, znanym na YouTube jako gospodarz kanału Night Vision Viking.
Norweska myśliwa, Andrea Lysvold, mieszka na Lofotach i zaczęła swoją łowiecką przygodę trzy lata temu. Od tamtej pory stało się to istotnym elementem jej tożsamości i stylu życia.
Brytyjczycy – Phil Taylor, Lee Perryman, Tom Davies, Kevin Murphy i James Burchell – to doświadczeni myśliwi, którzy prowadzą popularne grupy na Facebooku lub kanały na YouTube, gdzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat urządzeń Pulsar. Natomiast Aidan Campbell z Irlandii Północnej nie tylko z sukcesami kształci miłośników polowań z tej części Wysp Brytyjskich, ale także po raz kolejny dowiódł, że jest prawdziwą duszą towarzystwa.
Długoletni przyjaciel i ambasador marki Pulsar, dr Henrik Sproedt z Niemiec, kieruje szkołą myśliwską „Jagdschule Grimbart” i prowadzi popularny kanał na YouTube: „Grimbart TV”. Jego niemiecki kolega Felix wykonuje świetną pracę, udzielając porad dla myśliwych na swoim kanale YouTube „Hunting Felix”, podczas gdy nowy członek zespołu prostaff, Maximilian Schütz, specjalizuje się w filmowaniu i fotografii myśliwskiej, a także jest wydawcą niemieckiej witryny internetowej dla myśliwych – „Hunt on Demand”.
Riccardo Tamburini wniósł do towarzystwa nieco włoskiego klimatu. Riccardo jest zapalonym myśliwym, tworzy cenione treści dla najlepszych włoskich i zagranicznych magazynów myśliwskich, a także profesjonalnie dokumentuje swoje wyprawy na zdjęciach.
Dołączyły do nas także trzy osoby z Polski. Krzysztof Turowski jest wykładowcą, autorem podręczników myśliwskich i ekspertem w dziedzinie technik łowieckich. Towarzyszyły mu dwie urocze myśliwe: Julia Nowak, która wychowała się w rodzinie myśliwych i kontynuuje tę tradycję podczas studiów w Szwecji, oraz Agnieszka Walczak – kobieta wielu pasji. Przygoda Agnieszki z łowiectwem zaczęła się podczas pracy w dziale marketingu lokalnego magazynu myśliwskiego. Oprócz polowań Agnieszka uwielbia fotografować przyrodę i spędzać czas na świeżym powietrzu z dwójką swoich dzieci.
Nazwijcie to magią, ale nawet jeśli niektórzy z nich spotkali się w Wilnie pierwszy raz w życiu, dało się wyczuć łączącą ich więź. Można więc powiedzieć, że wspólna pasja przezwyciężyła różnice kulturowe.
„Chociaż to już mój trzeci rok w zespole prostaff, po raz pierwszy miałem okazję spotykać się z większością innych członków zespołu i stwierdzam, że to świetni ludzie! Dzięki różnorodności środowisk i umiejętności każdy wnosi coś wyjątkowego do zespołu, w którym naprawdę można poczuć się jak w rodzinie” – powiedział James Burchell, myśliwy z Anglii.
Przygoda ambasadorów marki w Wilnie rozpoczęła się od wizyty w zakładzie produkcyjnym Pulsar, gdzie powstaje większość naszych urządzeń termowizyjnych. Poznając historię firmy, zwiedzając zakład produkcyjny i biorąc udział w sesji zdjęciowej, zespół wydawał się naprawdę cieszyć spędzanym wspólnie czasem.
„Po prezentacji i ochłonięciu z wrażenia, jakie zrobiły na nas wyniki firmy osiągnięte w ciągu ostatnich 12 miesięcy (wow!), udaliśmy się do miejsca, w którym powstają urządzenia, a także do działu badawczo-rozwojowego. Zakład produkcyjny, składający się z wielu działów, w których montuje się urządzenia, jest naprawdę imponujący. Zwraca uwagę ogromna dbałość o szczegóły, ponieważ każda luneta jest produkowana ręcznie i testowana przez człowieka, a nie przez maszynę. Ciekawie było zobaczyć, gdzie to wszystko się łączy” – stwierdził Phil Taylor, ambasador marki Pulsar z Wielkiej Brytanii.
Po wizycie w centrali Pulsar w Wilnie zespół wybrał się na wycieczkę łodzią po jeziorze Galve w małym mieście Troki, a następnie przeniósł się do malowniczej willi w parku Harmony. Tam połączono część edukacyjną spotkania z rozmowami.
Nasz dział marketingu przedstawił ofertę produktów na 2022 rok. Zademonstrowano efektywne wykorzystanie urządzeń Pulsar, a przedstawiciele agencji medialnej podzielili się cennymi wskazówkami, jak zwiększyć świadomość odbiorców w serwisie YouTube i innych kanałach mediów społecznościowych, a także przeprowadzili praktyczne warsztaty fotograficzne, przygotowane specjalnie dla myśliwych i poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu.
W przerwach między sesjami edukacyjnymi członkowie zespołu mieli okazję przetestować najnowsze urządzenia Pulsar, takie jak lornetki termowizyjne Merger, lunety z serii Talion i Thermion 2 oraz kompaktowe monokulary termowizyjne Axion 2.
Ponieważ główną grupą odbiorców marki Pulsar jest społeczność myśliwska, nasz zespół z niecierpliwością czekał na komentarze ambasadorów marki, dla których polowanie jest pasją i sposobem na życie. Ich cenne spostrzeżenia zachęcają nas do doskonalenia naszych urządzeń i wprowadzania w nich istotnych zmian, dzięki którym polowanie może stawać się jeszcze lepsze.
„To spotkanie było świetną okazją do poznania nie tylko innych członków zespołu, ale także niesamowitych ludzi pracujących za kulisami marki Pulsar, dzięki którym to wszystko się dzieje. Możliwość przetestowania najnowszych urządzeń to dodatkowy bonus, a to, jak uważnie Pulsar wsłuchuje się w opinie naszego zespołu, dowodzi, jak liczy się z naszym zdaniem w kontekście przyszłego rozwoju” – powiedział James Burchell, wieloletni przyjaciel marki. Z kolei my, jako zespół Pulsar, byliśmy niezwykle zadowoleni, słuchając jego spostrzeżeń.
Nie tylko my przedstawiliśmy informacje na temat produktów Pulsar – także goście przygotowali kilka ciekawych prezentacji. Szwedzki myśliwy, Stefan Orman, podzielił się wskazówkami i trikami mogącymi pomóc w celnym strzelaniu. Islandczyk Jon Runar Gudjonsson wywołał uśmiech na wszystkich twarzach podczas prezentacji poświęconej przyszłości myślistwa. Znajomość historii i kierunku, w którym zmierza nasza branża, daje nam pewność, że jesteśmy na dobrej drodze.
Takie spotkania w gronie podobnie myślących ludzi zbliżają nas do siebie. Piosenki, które śpiewaliśmy razem, i rozmowy od zachodu do wschodu słońca dowodzą, że łączy nas znacznie więcej niż tylko polowanie. Najlepiej wyraził to, w dosyć poetyckich słowach, Jon Runar: „Jesteśmy ucieleśnieniem twoich snów i koszmarów. Diabły, boginie, żartownisie, śpiewacy, myśliciele, marzyciele, primadonny, testerzy, poeci, gawędziarze i kochankowie. Jesteśmy twoją rodziną”.
Do zobaczenia następnym razem, rodzino Pulsara!
Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia noktowizyjnego lub termowizyjnego upewnij się, że jest to zgodne z lokalnymi przepisami i używaj go tylko wtedy, gdy jest to dozwolone. Ambasadorzy naszej marki pochodzą z różnych krajów i dużo podróżują, co pozwala im testować różne urządzenia. W żadnym przypadku nie zachęcamy do nielegalnego korzystania z naszych urządzeń ani nie popieramy takiego postępowania. Więcej informacji na temat ograniczeń dotyczących eksportu i sprzedaży jest dostępnych na stronie: Export and Sales Restriction Policy.