Kai tik pristatėme „Pulsar Thermion Duo DXP50“, jis iškart sulaukė daug dėmesio. Pirmasis medžioklinis taikiklis, kuriame susijungia šiluminis ir dieninis skaitmeninis vaizdai, tapo tvirtu žingsniu į medžioklės ateitį. Šiuo metu „Thermion Duo“ jau džiugina ne vieną medžiotoją, o mes mielai klausomės jų atsiliepimų. Jei smalsu, ką apie šį taikiklį galvoja jį išbandžiusieji, kviečiame skaityti toliau.
„Pulsar Thermion Duo DXP50“ didžiausias išskirtinumas užkoduotas jo pavadinime – du nepriklausomi kanalai. Vienas – dieninis skaitmeninis, kitas – galingas termovizinis.
„Galėtum pagalvoti, kad, pridėdami dieninę optiką, „Pulsar“ tai padarė termovizinio kanalo sąskaita. Bet taip tikrai nebuvo – „Duo“ specifikacijos yra tokios pat kaip ir kitų aukščiausios klasės „Pulsar“ termovizorių“, – iškart patikina Night Vision Viking, medžiotojas ir įrangos testuotojas iš Švedijos.
Jo kolega iš Portugalijos, Jorge Costa, kuris taip pat tapo ir pagrindiniu „Duo“ klipo herojumi bei vienu pirmųjų medžiotojų, išbandžiusių šį taikiklį, sutinka su Night Vision Viking nuomone: „Thermion Duo DXP50 pasižymi išskirtine abiejų kanalų kokybe – tiek skaitmeninis, tiek termovizinis vaizdas yra puikus.“
Galime pasižiūrėti ir į skaičius: „Duo“ turi 640×480 pikselių @ 17 µm termovizinį jutiklį – vieną geriausių rinkoje. Kokybė ir detalumas, kurį jis sukuria kartu su F50/1.0 termoviziniu objektyvu, jau praktiškai tapo legendiniais. Net tirštas rūkas ar augmenija nesustabdys šio taikiklio nuo aiškaus, lengvai identifikuojamų taikinių atvaizdavimo termoviziniame režime.
Tuo tarpu 4K CMOS 3840×2160 skaitmeninis jutiklis yra atsakingas už informatyvaus vaizdo rodymą dienos metu. Medžiotojai šio jutiklio kuriamą vaizdą lygina su plika akimi matomu vaizdu, o Riccardo Tamburini, medžiotojas iš Italijos, priduria, kad jis “leidžia matyti itin aiškų vaizdą net ir su maksimaliu priartinimu.”
Bet tai dar ne viskas – šiuos du kanalus galima apjungti „Picture-in-Picture“ režimu, kaip pagrindinį vaizdą pasirenkant arba šiluminį, arba skaitmeninį. Ši funkcija Night Vision Viking stebina „kaskart vis iš naujo – matyti abu vaizdus vienu metu yra fantastiška. Su šia technologija tikrai atrasi tai, ko kitaip nebūtum pastebėjęs. Tai taip nuostabu ir įspūdinga, kad privalu patirti pačiam, kad iki galo suprastum ir tuo patikėtum.“
Riccardo taip pat labai patinka ši funkcija – tiesą sakant, jis ją įvardija kaip mėgstamiausią: „Man labai patinka PiP universalumas. Medžiotojas turi daug galimybių: nuo standartinio skaitmeninės ar termovizinės kameros panaudojimo iki abiejų kombinacijos; gali nuspręsti, ar nori turėti termovizinį PiP langelį ant skaitmeninio ekrano, ar atvirkščiai.“
Phil Taylor, atstovaujantis medžiotojus iš Jungtinės Karalystės, papasakojo, kaip šią funkciją naudoja praktikoje: „Galimybė turėti šiluminį vaizdą mygtuko paspaudimu labai padeda aptikti, sakykim, muntjaką krūmuose. Kadangi jie mėgsta slėptis, užtikti šiuos gyvūnus su dienine optika gali būti sunku. Taigi, gali aptikti jį su termoviziniu kanalu, tada perjungti į 4K skaitmeninį ir atlikti šūvį.“
Ir „mygtuko paspaudimas“ tikrai nėra metafora – viskas, ką reikia padaryti norint įjungti termovizinį arba skaitmeninį kanalą – tai paspausti vieną patogioje vietoje esantį mygtuką. Tai, pasak Night Vision Viking, užtrunka „mažiau nei sekundės dalį“.
Daugiaspektriniai taikikliai – naujiena rinkoje, tad natūralu, kad medžiotojams kyla įvairių klausimų. Vienas dažniausių, kurį gauna Riccardo, yra apie prišaudymą: „Kai kurie medžiotojai nerimauja dėl dvigubo prišaudymo, kurio reikia dėl to, kad skaitmeninis ir termovizinis objektyvai yra skirtinguose aukščiuose. Bet visada sakau jiems, kad nesijaudintų, nes tai labai paprasta. Tereikia šiek tiek daugiau amunicijos.“
Tuo tarpu Night Vision Viking mato tai kaip galimybę: „Abu kanalus prišaudyti reikia atskirai, o tai reiškia, kad gali jiems parinkti tą patį atstumą, bet gali ir skirtingą. Pavyzdžiui, termovizinį kanalą gali prišaudyti iš 100 metrų, nes tamsoje iš toliau šaudyti nerekomenduojama (kalbu apie Europą), o 4K dieninę optiką gali prišaudyti iš 200 metrų, nes dienos metu jautiesi užtikrinčiau. Tik žinoma, visada būtina prisiminti, ką darai – visada privalai žinoti, kokiu atstumu prišaudytas taikiklis.“
„Manau, „Thermion Duo DXP50“ yra fantastiškas taikiklis, o mintis viename taikiklyje turėti du labai skirtingus kanalus – revoliucinga“, – teigia Phil, tačiau mes norime į „Duo“ pažvelgti nuodugniau. Be to, kad yra multispektrinis, kuo dar išsiskiria šis taikiklis?
Pirmiausia, sakytume, klasikiniu dizainu. Tvirtinamas ant standartinių 30 mm žiedų, jis pasižymi tradicine išvaizda, kuri „susilieja su praktiškai bet kokiu šaunamuoju ginklu“, – sako Night Vision Viking ir prideda, kad „Duo“ yra „gražiai atrodantis produktas“.
Jis taip pat pasižymi ir išskirtiniu ergonomiškumu – visi valdymo elementai yra šalia okuliaro, o fokusavimo žiedai – iš abiejų objektyvo pusių. Dėl to „Thermion Duo DXP50“ yra tinkamas tiek kairiarankiams, tiek dešiniarankiams ir, kaip sako Jorge, bet kuriuo atveju „naudoti jį yra labai paprasta. Šis prietaisas tikrai turi viską.“
„Pulsar Thermion Duo DXP50“ yra idealus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta išbandyti naujienas, domisi technologine pažanga ir, kartu, vertina klasiką. Riccardo šį taikiklį taip pat rekomenduoja ir tiems, kurie nori „išvengti skirtingų taikiklių tvirtinimo (pavyzdžiui, standartinio dienai ir termovizinio nakčiai) ir sutaupyti daug pinigų.“
Italas taip pat primena, kad skaitmeninė kamera yra skirta dienai, ne sutemoms ar nakčiai kaip, sakykime, yra „Digex C50“ atveju. Kita vertus, „Duo“ automatiškai persijungia į mažo apšvietimo režimą – tokiu atveju vaizdas iš spalvoto tampa juodai baltu. Riccardo, žinoma, išbandė taikiklį ir prastesnėmis sąlygomis: „Bandžiau įvertinti skaitmeninio kanalo veikimo potencialą po saulėlydžio ir, tiesą sakant, buvau nustebęs, nes jis sugeba atvaizduoti gyvūną (juodai baltą jo vaizdą) net ir esant labai prastam apšvietimui. Bet tai nėra „Duo“ darbas, todėl per daug tikėtis nereikėtų.“
Unikali dieninio skaitmeninio ir šiluminio vaizdo kombinacija padaro „Thermion Duo DXP50“ ypač universaliu prietaisu, kurį gali naudoti skirtingose situacijose. Kaip sako Riccardo, jei tik leidžia taisyklės, „Duo“ gali naudoti be jokių ribų: „Nuo voverės iki elnio patino, nuo žiurkės iki šerno. Dieną ir naktį.“
Phil sako, kad šis taikiklis idealiai tiks „žmogui, kuriam medžioklė – laisvalaikis, kuris mėgsta sekimą ir dažnai pasilieka dar valandai po sutemų bandydamas sumedžioti problemas keliančią lapę. Manau, jis tiktų ir tiems, kurie po sekimo lieka vykdyti kenkėjų kontrolės. Tokiu atveju turi viską, kas geriausia – dieninės optikos ryškumą ir termoviziją bet kuriam paros metui.“
„Pulsar Thermion Duo DXP50“ kūrėme tiems, kurie mėgsta medžioti bet kokiomis sąlygomis, tačiau nenori nešiotis dviejų taikiklių. Kaip pastebi Phil, šis prietaisas „tikrai padės išspręsti problemą tiems, kurie turi su savimi imti du ginklus – šis taikiklis padaro viską.“
Riccardo Tamburini
Night Vision Viking
Ko gero, kol kas dar per anksti teigti, kad „Thermion Duo“ pakeis medžioklę visam laikui, bet jis tikrai gali tapti užuomina į ateitį. Kaip sako Night Vision Viking, „vietos yra visiems – ir skaitmenai, ir analoginiams prietaisams, bet turint omenyje, kokias galimybes atveria aukšta „Duo“ kokybė dienos metu kartu su termovizija tame pačiame prietaise, tai yra taikiklis, į kurį bent pasižiūrėti verta kiekvienam.“
Taigi, ar „Thermion Duo DXP50“ – vertas įsigijimo? Žinoma, kad mes sakysime, jog taip – jei tik vietiniai įstatymai leidžia medžioti naudojant skaitmeninius ir termovizinius taikiklius. Taip teigiame, nes šis taikiklis – išties išskirtinis, o jo savybes puikiai apibendrina Night Vision Viking: “Tai – puikus naujausių technologijų panaudojimas be jokių akivaizdžių trūkumų. Jis gerai atrodo ir yra ergonomiškas. Jis turi daug ypatybių, bet jį vis tiek paprasta naudoti. Ir nors jis tikrai nėra pigus, tu jo nusipelnei!”
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.