Nors kamufliažas ir nėra būtinas visose situacijose, daugelis medžiotojų vis tik renkasi dėvėti maskuojančius drabužius. Dažnu atveju, jie užtikrina sėkmingesnį gyvūnų sekimą, nes padeda ilgiau išlikti nepastebėtiems. Jeigu ir jūs galvojate papildyti savo medžioklės aprangą kamufliažiniais drabužiais, esate teisingame kelyje – mūsų prekės ženklo ambasadoriai Ann Pedersen iš Danijos ir Stefan Orman iš Švedijos šiandien dalijasi patarimais, kaip išsirinkti tinkamus.
Ann: Dažniausiai raštą renkuosi pagal tai, kur medžioju. Jei aplinkoje yra daug akmenų, dėviu tokią spalvą, kuri yra panašiausia į akmenis ar kalnus, kuriuose būsiu. Jeigu medžioju pievose, renkuosi kamufliažą pagal ten vyraujančią augmeniją.
Jei medžioju miške, pasirinkimą tarp šviesių ir tamsių tonų lemia sezonas. Čia, Šiaurės šalyse, sezonai pasižymi skirtingomis spalvomis, tad, jei noriu susilieti su mišku, man reikia bent trijų skirtingų kamufliažinių aprangų, kad galėčiau prisitaikyti prie aplinkos skirtingais metų laikais.
Stefan: Dabar yra tiek daug skirtingų raštų, kad lengviau būtų pasakyti, ko nesirenku! Man svarbu, kad kamufliažas turėtų tinkamą UV atspindžių spektrą. Kai kurie gyvūnai mato ir UV spindulius, tad jei kamufliažas turi UV atspindį, būti pastebėtam bus labai paprasta. Netgi jei tie gyvūnai, kuriuos medžiojate, ir nemato UV spindulių, kiti gyvūnai, pavyzdžiui, kai kurie paukščiai arba elniai, gali jus išduoti. UV labai svarbus ir žiemos kamufliažui.
Taip pat patariu rinktis tylias medžiagas. Ši savybė dažniausiai priklauso nuo to, ar apranga turi membraną, ar ne – įprastai, tie audiniai, kurie turi membraną, yra garsesni nei tie, kurie neturi. Bet žinoma, tam yra išimčių. Be to, daugeliui medžiotojų tenka pasirinkti, kas svarbiau – šiluma ar garsas, o tai jau priklauso nuo klimato. Tačiau bet kuriuo atveju kamufliažas turėtų būti kvėpuojantis, lengvas ir kiek įmanoma tylesnis.
Lengvas „ghillie“ kostiumas taip pat gali būti naudingas, nes jis padeda suardyti siluetą, todėl gyvūnams pasidaro sunkiau atpažinti žmogų.
Ann Pedersen
Ann: Pirmiausia, labai svarbu išsirinkti medžiagą, kurios išorė – švelni ir minkšta. Tokiu atveju prisilietus prie ko nors, pavyzdžiui, šakos ar krūmo, nebus jokio garso. Tai ypač svarbu miške, nes net menkiausias garsas gali atbaidyti gyvūną. Apskritai, miške gyvūnams dažnai lengviau išgirsti žmones nei pievoje.
Kvapo maskavimui nenaudoju nieko, tačiau visus medžioklės drabužius skalbiu su specialiomis priemonėmis. Gyvūnai gali pastebėti įprasto skalbiklio likučius ir taip greičiau aptikti medžiotoją. Žinoma, nesikvėpinu ir įsitikinu, kad neskleidžiu prakaito kvapo, todėl prieš išvykdama vandeniu be muilo nusiplaunu pažastis.
Stefan: Dažniausiai naudoju vėją kaip geriausią sąjungininką. Kartais pakabinu senus savo drabužius skirtingose miško vietose, kad gyvūnai galvotų, jog mano kvapas – natūrali aplinkos dalis. O kartais tiesiog pereinu per pasirinktą teritoriją ir grįžtu tuo pačiu keliu. Dauguma gyvūnų gali suprasti, kuria kryptimi ėjau, tačiau jie nesitiki, kad tuo pačiu keliu grįšiu atgal.
Stefan Orman
Man svarbu, kad kamufliažas turėtų tinkamą UV atspindžių spektrą. Kai kurie gyvūnai mato ir UV spindulius, tad jei kamufliažas turi UV atspindį, būti pastebėtam bus labai paprasta.
Ann: Dažniausiai kamufliažą renkuosi tada, kai žinau, kad turėsiu sekti gyvūną ilgą laiką. Tačiau medžiodama su savo bendruomene dažniausiai dėviu tiesiog vienspalvius medžioklės drabužius.
Jei slepiuosi nuo paukščių, taip pat dėviu kamufliažą. Jis turi dengti viską išskyrus akis, nes paukščiai iš viršaus mato praktiškai viską.
Stefan: Kamufliažą naudoju sekdamas gyvūnus dienos metu. Man patinka išsklaidyti savo siluetą su „ghillie“ kostiumu.
Naktį kamufliažas ne toks svarbus kaip dieną, tačiau net ir prietemoje spalvos gali patraukti gyvūnų dėmesį. Todėl, nepriklausomai nuo paros meto ar metų laiko, dėviu tokias spalvas, kurios susilieja su aplinka. Jei apranga per šviesi ar per tamsi, gyvūnams bus lengva pastebėti judesius ir, tada, patį medžiotoją.
Stefan: Dažniausiai pasiimu mažą lengvai išskleidžiamą palapinę ir tinklą, kad galėčiau pasislėpti, jei rasiu gerą vietą. Be to, palapinė mane apsaugo nuo vėjo ir lietaus.
Komfortas tikrai svarbus – jis padidina mūsų ištvermę, todėl galime ilgiau išbūti susitelkę į savo tikslą. Jei medžiotojas sušlaps ir jam pasidarys šalta, jis greičiausiai negalės labai ilgai išbūti susikaupęs.
Ann: Kamufliažą drąsiai rekomenduoju kiekvienam. Gyvūnai naudoja medžiotojo perimetrą, kad išsiaiškintų, kur mes esame. Jiems daug sunkiau mus pastebėti, jei susiliejame su aplinka.
Ann Pedersen
Visus medžioklės drabužius skalbiu su specialiomis priemonėmis. Gyvūnai gali pastebėti įprasto skalbiklio likučius ir taip greičiau aptikti medžiotoją.
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.