Kai pristatėme „Krypton 2“, jis iš karto patraukė žmonių dėmesį. Be akivaizdaus išvaizdos atnaujinimo patobulinti buvo ir vidiniai komponentai, todėl „Krypton 2“ tapo ne tik galingesnis, bet ir paprastesnis. Tačiau kai yra 2 modeliai, ne visi žino, kurį iš jų rinktis. Tad paprašykime patarimo žmogaus, naudojančio „Krypton 2“ medžioklėje – švedo Stefan Orman.
Nors dizaino atnaujinimas buvo gana svarbus, jutiklis ir optika paverčia „Krypton 2“ tikrai galingu. Taigi objektyvą pakeitėme pralaidesniu, todėl dabar jis gali fiksuoti daugiau ir silpnesnių šilumos signalų.
Taip pat pakeitėme anksčiau naudotą jutiklį į „Lynred“. Jis pagamintas Europoje, todėl pasižymi geresne kokybe ir suteikia galimybę rinktis iš kelių spalvų palečių. Iš viso jų yra aštuonios, o kurią iš jų naudoti, daugiausia priklauso nuo jūsų poreikių.
Stefan juos naudoja taip: „Jei lauke tamsu ir noriu išsaugoti natūralų naktinį matymą nevarginant akių, naudoju tik „Red Monochrome“. Norėdamas pamatyti daugiau detalių persijungiu į „White Hot“ arba „Black Hot“.
Norėdami geriausių rezultatų, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į jautrumo stiprinimo lygius. „Normal“ labiausiai tinka paprastam, gana sausam ir aiškiam orui. Ankstyvais rytais esant rūkui arba drėgnam orui perjunkite į „High“. „Ultra“ skirta tikrai prastam orui – lietui, rūkui, sniegui ir viskam kitam.
O kai oras pagerės, nepamirškite sumažinti jutiklio jautrumo lygį. „Atsimink, kad „Ultra“ ir „High“ režimuose, esant giedram orui arba, tiksliau, didelio šiluminio kontrasto aplinkai, jutiklis bus per daug apšviestas ir vaizdas nebus labai detalus. Įsivaizduok tai kaip profesionalaus fotoaparato diafragmos atidarymą esant ryškiam apšvietimui – nuotraukos bus peršviestos. Tačiau esant prastam apšvietimui, atvėrus diafragmą bus daugiau šviesos ir pavyks padaryti gražią nuotrauką“, – aiškina Stefan.
Dabar pereisime prie įdomiausios dalies – išrinksime jums tinkamą „Krypton 2“ iš dviejų modelių: „FXG50“ ir „FXQ35“. Techninė kalba gal ir nėra įdomiausia, bet turime pradėti nuo skaičių, o apžvelgę specifikacijas, pažadame papasakoti, ką jos reiškia medžioklės lauke.
„Krypton 2 FXG50“ turi 640×480 @ 12 µm (NETD <40 mK) termovizinį jutiklį, F50 / 1.0 objektyvą ir 8.8 ° matymo lauką. „Krypton 2 FXQ35“ turi mažesnį jutiklį su didesniu atstumu tarp pikselių centrų (384×288 pix. @ 17 µm), dėl to padidėja šiluminis jautrumas – NETD <25 mK. Su šiek tiek mažesniu objektyvu (F35 / 1.0), jis taip pat apima platesnį matymo lauką – 10.7 °.
Galiausiai jie skiriasi aptikimo nuotoliu – „FXG50“ turi 1 kilometru didesnį, 2300 m bendrą aptikimo nuotolį, o „FXQ35“ – 1300 m. Stefan primena, kad „aptikimo nuotolis yra tai, kokiu atstumu pikselis gali užfiksuoti šilumą – todėl taikinio negalėsi atpažinti iš šio diapazono, o tiesiog užfiksuosi šilumos šaltinį.“
Dėl šių techninių specifikacijų skirtumų modeliai geriausiai tinka skirtingoms reikmėms. Štai kaip Stefan pataria išsirinkti jums tinkamiausią: „Jei ketini kontroliuoti kenkėjų populiaciją arba šernų daromą žalą ir žinai, kad toliausiai šaudysi iš 70 ar 80 metrų, manau, kad „FXQ35“ bus naudingesnis dėl platesnio matymo lauko.
Jei žinai, kad reguliariai šaudysite tolimesniu atstumu, „FXG50“ tau tiks labiau, nes jo aptikimo nuotolis yra didesnis ir jis geriau pastebi taikinius didesniais atstumais.
Kitas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra NETD. 17 µm, <25 mK jutiklis leis geriau pamatyti mažesnius šilumos skirtumus reljefe, kadangi 40 mK negalės sukelti tokio paties šilumos skirtumo identifikavimo. Tačiau <40 mK vis tiek yra labai gerai ir puikiai veiks net esant blogam orui.“
Jei pastebėjote, turime dar du „Krypton 2“ modelius: „XG50“ ir „XQ35“. Vienintelis skirtumas – papildoma F raidė pavadinime, kuri reiškia priekinį tvirtinimą. Taigi, jei įsigysite „FXG50“ arba „FXQ35“, paprasčiausiai gausite pritvirtinamą termovizinį priedą.
Tačiau jei įsigysite „XG50“ arba „XQ35“, gausite termovizorių, kurio pakuotėje rasite ir „Pulsar 3×20 B“ monoklį. Nors jį galite įsigyti ir atskirai, Stefan pataria pirkti juos kartu: „Siūlau įsigyti tuos, kurie turi monoklį, nes labai patogu turėti galimybę pereiti nuo rankinio prietaiso prie tvirtinamo ant taikiklio.“
Stefan Orman
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.