„Pulsar“ gerai žinomas dėl savo pažangių technologijų, tačiau didelę dalį jų reputacijos sudaro originalus, funkcionalus dizainas. Šiandien „Pulsar“ vyriausiasis dizaineris Sergey Gurynovich, atsakingas už atnaujinamų „Telos“ monoklių liniją, dalijasi mintimis apie tai, kaip vyksta naujų produktų kūryba ir kodėl darbo procese itin svarbi intuicija ir komunikacija.
Viskas „Pulsar“ prietaisuose – forma, mygtukų padėtis, medžiagos ir tekstūros, korpusas ir kiekvienas išlinkimas – sukurta galvojant apie naudotojo poreikius.
Todėl šiame interviu Sergey atskleis, kaip gero dizaino principai padeda kuriant „Pulsar“ produktus ir kaip jo profesinė patirtis įkvėpė šių prietaisų išvaizdą.
Architektūros studijos suteikė Sergey išsamių žinių apie inžineriją, meną ir trimatę erdvę, tačiau visgi didžiausią įspūdį jam padarė vadinamųjų „plaukiančių miestų“ ir namų-kapsulių kūrėjai – japonų architektai Kenzo Tange, Kiyonori Kikutake ir Kisho Kurokawa. Nors universiteto programoje šie architektai nebuvo minimi, Sergey į šių unikalių pastatų architektūrines paslaptis gilinosi savo iniciatyva.
Sergey savo kūrybiniame kelyje susidūrė su daugybe įvairių projektų, tačiau vienas posūkis buvo itin netikėtas – jį pakvietė kurti prietaisus kriogeninėms operacijoms, kurių metu šalinami vėžiniai augliai. „Nepaisant viso „siaubo“ chirurgijos skyriuje, kurį teko patirti kuriant ir tobulinant prietaisus, tai buvo neįkainojama patirtis, – prisimena Sergey. – Chirurginiams instrumentams reikia ypač tikslių brėžinių, nes svarbios net pačios smulkiausios detalės. Šis įgūdis vėliau labai pravertė tolesnėje mano karjeroje su optine įranga.“
Praleidęs šiek tiek laiko Seule, Pietų Korėjoje, kur dirbo su tarptautine dizainerių komanda, Sergey grįžo atgal į Europą. Čia ir įvyko lemtingas susitikimas su šviesaus atminimo „Yukon Group“ įkūrėju ir direktoriumi Aliaksandru Alsheuskiu. Kartu jie ir sukūrė pirmąjį naktinio matymo prietaisą.
Sergey iki šiol prisimena pirmąją šio prietaiso VIP demonstraciją „Photokina“ parodoje Kelne, Vokietijoje, kuri baigėsi prototipo vagyste.
„Šitaip mes supratome, jog projektas turi potencialo ir bus sėkmingas“, – sako Sergey.
Vėliau jie kartu sukūrė dar kelis prietaisus „Bushnell“, „Night Owl“ ir kitiems prekių ženklams. „Mes per metus sukurdavome maždaug 4-5 naujus produktus. Man patiko toks tempas. Aš nemėgstu dirbti ties vienu produktu, nes iškyla per didelio susitelkimo rizika, o tai sumažina mano produktyvumą.“
Disciplina padėjo įmonei pasiekti norimų rezultatų ir išlaikyti motyvaciją. „Aliaksandras Alsheuskis rūpinosi, kad visi puikiai atliktų savo pareigas. Mus taip pat motyvavo noras pasiekti tarptautinius vandenis. Norėjome, kad mūsų prietaisais prekiautų visame pasaulyje.“
Sergey Gurynovich
Vienas naujausių Sergey projektų yra „Telos“ termovizinių monoklių linija, kurios pirmieji du modeliai „Telos XP50“ ir „Telos LRF XP50“ pasirodė praėjusiais metais. Tai pirmasis projektas rinkoje, siūlantis techninio atnaujinimo galimybę. Be to, šie monokliai pasižymi didžiausiu jautrumu savo klasėje.
„Norėjau sukurti švelnių formų monoklį, kuriame puikiai sutilptų keli lęšiai ir lazerinis tolimatis. Jo dizainas turėjo būti tolydus, vientisas, – sako Sergey. – Tai buvo itin sunku, nes pradžioje dėl vidinių detalių išdėstymo negalėjome to padaryti. Mes su Aliaksandru ir kitais dizaineriais kelis kartus perbraižėmė schemas, kol galiausiai atradome tinkamiausią variantą.“
Paklaustas, ar galėtų pasidalinti savo kūrybinio proceso paslaptimis, Sergey sakė, kad viskas prasideda nuo idėjos. „Aš pradžioje turiu bendras gaires, kuriomis remiantis reikia sukurti produktą. Tačiau prieš pradėdamas braižyti aš prietaisui suteikiu idėjinę kryptį, o tada jau leidžiu reikštis savo kūrybiškumui ir vaizduotei. Neriboju savęs. Piešiu taip, kaip tą akimirką man atrodo – nesvarbu, kad tai gali keista, neįgyvendinama, drąsu. Vėliau aš sustoju ir viską ištrinu iš kompiuterio. O tada šviežiomis akimis pradedu iš naujo. Manau, kad šis metodas padeda atrasti praktiškiausias idėjas, kurios praplečia mūsų galimybių ribas.“
Sergey įsitikinęs, kad „Piešimas tik dėl piešimo – formos ir grožio – neatneša nieko inovatyvaus. Tiesiog kartosies. Tai bus rinkinys jau esamų įmonės ir konkurentų idėjų. Visai kitaip pavyksta, kai pats sugalvoji ir pradedi plėtoti naują mintį, nes tai galiausiai virs nauju nepakartojamu produktu.“
Įkvėpimo Sergey taip pat semiasi iš ginklų pramonės, nes „ginklai, optinė technika ir medžioklė sudaro didelę dalį mano informacinės erdvės. Aš gyvenu tuo. Mano mėgstamiausi prekių ženklai yra „Beretta“, „SIG Sauer“ „Heckler & Koch“, „Walter“ ir „Glock“. O mėgstamiausia profesionali fotografijos įranga yra „Hasselblad“. Tačiau mano interesų lauke figūruoja ne tik prietaisai, bet ir juos supančios temos. Aš stebiu, kaip gaminamos rankenos, atkreipiu dėmesį į varžtų ir mygtukų dizainą. Mane domina, kaip prietaisas įsijungia ar persijungia. Visados pasižymiu mane sudominusias detales.“
Sergey taip pat prasitaria ir apie savo aistrą mokslinei fantastikai. Jos įtaka akivaizdi – pirmuosius optinius įrankius Sergey kūrė įkvėptas „Žvaigždžių karų“.
Kuriant naujus prietaisus, gali būti situacijų, kai ant stalo bus 10-15eskizų. Visi jie bus beveik užbaigti, sukurti atsižvelgiant į reikalavimus. Tadsprendimas, kuris iš jų bus paleistas į gamybą visada yra sudėtingas ir labai atsakingas. Šiame kūrimo etape gali kilti daug diskusijų.
Kas lemia galutinį sprendimą? „Į šį klausimą nėra aiškaus atsakymo“, – sako Sergey. „Gal intuicija, drąsa ir komunikacijos įgūdžiai. Mes skatiname įvairius požiūrius, gilinamės į gamybos detales ir remiamės vieni kitų idėjomis, kad rastume tinkamą sprendimą.“
Pasak Sergey, buvo ir atvejų, kai teko atsisakyti vieno ar kito dizaino, nes atrodė, kad jam dar per anksti. „Bijojome, kad žmonės nesupras ir rinka nepriims. O tada nustebome, kad mūsų anksčiau atmestas idėjas įgyvendino kiti gamintojai. Pavyzdžiui, vieną kartą „SIG Sauer“ išleido visą prietaisų seriją, įskaitant naktines lempas, žiūronus ir kt., tokiu pačiu stiliumi, kokį mes kūrėme prieš 3-4 metus.“
Dizaineris džiaugiasi, kad „Pulsar“ prietaisai vertinami profesionalioje techninio dizaino bendruomenėje. Pasak jo, kolegų pripažinimas yra labai vertingas ir visada malonus, tačiau svarbiausias įvertinimas ateina būtent iš „Pulsar“ prietaisų naudotojų. Tai puiki padėka už visas pastangas, dėmesį ir meilę, kurią komanda sudeda į prietaisus. Per IWA parodą Niurnberge, Vokietijoje, žiūrėdamas į minias žmonių prie „Pulsar“ stendo, Sergey atvirai pasidžiaugė savo komandos pasiekimais. „Mes esame puikūs, mes atlikome puikų darbą! Mes turime kuo didžiuotis“, – sakė jis.
Pasak dizainerio, geras dizainas pirmiausia yra ergonomiškas. Grožis nėra pirmoje vietoje. „Prietaisai perkami tam, kad būtų naudojami, todėl svarbu, kad jie būtų patogūs. Įrenginys turi maloniai gulėti rankoje. Mygtukai turi lengvai pasispausti. Turi būt lengva reguliuoti kameros fokusą ir nuimti objektyvo dangtelį ir t.t.“ – sako Sergey.
Ergonomiškas dizainas nėra tik jo asmeninė kūrybinė vizija, bet ir dalis vartotojo patirties. Todėl „Pulsar“ atidžiai nagrinėja naudotojų atsiliepimus ir profesionalų nuomones, kuriomis remiasi kurdami prietaisų modifikacijas. „Jeigu negalime kažko patobulinti, tai tik todėl, kad to padaryti neleidžia bazinės prietaiso savybės“, – pastebi Sergey.
Jis taip pat pabrėžė unikalumo svarbą prietaisų kūryboje – tai ne tik garbės reikalas, bet ir svarbus kūrybinio proceso aspektas. Pasak dizainerio, įmonės, kurios ignoruoja unikalumą ir apibūdina jį tik kaip stilistinį pasirinkimą, dažnai stokoja vaizduotės.
Laimei, inovacijoms ribų nėra. „Pulsar“ plečia savo pajėgumus, įskaitant darbuotojų ir technologijų tobulinimą. Ir tai atveria naujas galimybes tolesnėms dizaino inovacijoms.
„Svarbu prisiminti, kad tikrasis profesionalumas susideda iš smulkmenų“, – sako Sergey. „Kiekviena mažiausia detalė turi būti taip tiksliai pagaminta ir sureguliuota, kad nebūtų prie ko prikibti. Tik tai leidžia sakyti, kadl mūsų produktai yra aukštos kokybės.“
Sergey Gurynovich
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.