Neseniai Lietuvoje vykęs Pulsar ambasadorių susitikimas sutraukė ne tik medžiotojus iš įvairių Europos šalių, bet ir pirmąkart prisijungusius tris medžioklės entuziastus iš JAV. Keturios pažinties dienos su europietiškomis „Pulsar“ produktų šaknimis, intensyvūs ir nuotaikingi seminarai ar net šaudymo čempionatas – visa tai prabėgo akimirksniu. Per šį laiką užsimezgė tvirtos bičiulystės ir gimė tradicijos, praturtinusios tiek svečius, tiek „Pulsar“ komandos narius.
Kaip pastebėjo daugelis dalyvių, svarbiausias susitikimo akcentas buvo šaudymo varžybos, kuriose naujieji „Pulsar“ šeimos nariai netikėtai, tačiau pelnytai, pasidabino visais trimis medaliais.
Medžiotojai demonstravo savo tikslumo, preciziškumo ir greičio įgūdžius penkiose šaudymo veiklose: šaudyme iš pistoleto; šaudyme su trikoju ir laisvų rankų į judančius taikinius; šaudyme į bėgančius šernus su „Krypton“ termoviziniu priedu; šaudyme į taikinius skirtingais atstumais naudojant integruotą balistinį skaičiavimą su „Talion XG35“; stendiniame šaudyme.
Galutiniai rezultatai buvo netikėti ir nustebino daugelį dalyvių. Geriausiai pasirodė trys nauji „Pulsar“ ambasadoriai, kurie buvo apdovanoti medaliais bei specialiais prizais. Tarp jų – ir termovizorius „Axion“. Matthias Schultner iš Austrijos užėmė trečiąją vietą, jo kolega iš JAV Andrew Volleman liko antras, o Nick Schaefer iš Vokietijos užtikrintai pelnė greičiausio šaulio titulą.
Aukso medalis buvo staigmena ir jam pačiam, prisipažino Nikas. „Nuoširdžiai nesitikėjau laimėti. Paprasčiausiai mėgavausi galimybe naudotis įvairiais prietaisais. Tarp dalyvių buvo puikių šaulių, todėl laimėti aukso medalį buvo didelė staigmena“, – sako Nikas. „Užimti pirmąją vietą tarp tokių talentingų dalyvių buvo nuostabu – jaučiausi apdovanotas už savo pastangas.”
Nikas pažymi, kad dalyvavimas susitikime pirmą kartą buvo neįtikėtina patirtis. Labiausiai medžiotoją iš Vokietijos nustebino „Pulsar“ ir ambasadorių atvirumas: „Nuo pat atvykimo pasijutau laukiamas ir priimtas į „Pulsar“ šeimą. Keitimasis patirtimi ir nuomonėmis apie produktus ir jų naudojimą — fantastiška patirtis. „Pulsar“ atliko nuostabų darbą, atrinkdama tokią įvairią žmonių grupę — visai nesvarbu, medžiojančių ar su ginklu, ar su fotoaparatu. Didžioji dirbtuvių dalis leido pažvelgti į technologijas ir jų naudą dar nuodugniau. Apskritai, tai buvo puikus teorijos, praktikos ir komandos formavimo derinys.“
Praktinių dirbtuvių metu medžiotojai mokėsi, kaip pro fotoaparato objektyvą pažvelgti dar kūrybiškiau, įamžinant įsimintiniausius medžioklės momentus. Aistringas medžiotojas iš Belgijos Dimitri Hullebroek pasidalijo patarimais ir gudrybėmis apie įkvepiančią fotografiją.
Magnus Winbjork, fotografas iš Švedijos – vienintelis nemedžiojantis „Pulsar“ komandos narys – pasidalijo vertingomis įžvalgomis apie termovizorių naudojimą kitoje srityje ir aplinkoje.
Tuo pat metu ilgametis „Pulsar“ bičiulis Riccardo Tamburini iš Italijos paruošė prezentaciją „Nuo lauko iki šaldiklio“. Ne tik medžiotojas, bet ir užkietėjęs maisto entuziastas, Riccardo papasakojo, kaip užtikrinti, kad žvėriena išliktų kuo geresnės būklės ir kuo maistingesnė. Šiame straipsnyje taip pat rasite jo „auksines taisykles“.
Seminaras „Dream on“ įrodo, kad komandinis darbas – ypatingai svarbus. Suskirstyti grupėmis, medžiotojai turėjo patobulinti turimus keturių kategorijų „Pulsar“ prietaisus: taikiklius, monoklius, žiūronus ir priedus. Tai, kas prasidėjo kaip žaidimas, virto netikėčiausių ir kartais neįtikėtinai paprastų, bet genialių idėjų srautu.
Kaip pažymi Nick Schaefer, tokios dirbtuvės yra puikus būdas medžiotojams įnešti savo indėlį į produktų kūrimą: „Didelė garbė būti šio proceso dalimi ir turėti galimybę prisidėti prie būsimų „Pulsar“ produktų kartų atsiradimo. Mūsų praktinė patirtis ir grįžtamasis ryšys yra svarbi nuolatinio tobulėjimo ir naujovių diegimo dalis.“
Kasmet plečiantis „Pulsar“ ambasadorių ratui, kai kurie medžiotojai „Pulsar“ būstinėje Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Pamatyti, kaip inžinieriai kuria „Pulsar“ prietaisus, tiek jiems, tiek kolegoms iš JAV buvo neįkainojama patirtis.
Cory Chilton, kojotų medžiotojui iš Ajovos ir „Pulsar JAV“ ambasadoriui, didelį įspūdį paliko galimybė ne tik savo akimis pamatyti, kaip atrodo prietaiso kelionė nuo pirminės idėjos iki medžioklės lauke naudojamo optinio įrenginio, bet ir apsilankyti „Pulsar“ būstinės patalpose ir gamykloje.
„Europos komanda man leido pasijusti kaip namuose ir iškart priėmė kaip šeimos narį. Būtent žodis „šeima“ yra tinkamas apibūdinti šiai patirčiai – iš skirtingų pasaulio kampelių susirinkusių žmonių, kuriuos sieja kažkas ypatingo, sutikimą. Nors visi šiuos produktus naudojame skirtingai, mus sieja bendros patirtys“, – sako Cory.
Visi trys amerikiečių medžiotojai pažymi, kad jie mėgavosi ne tik draugiškomis varžybomis šaudykloje, bet ir dirbtuvėmis bei diskusijomis. „Man rodos, kad tiek žinios, kuriomis dalinausi, tiek bendras mano indėlis į šį susitikimą buvo nuoširdžiai vertinamas”, – įspūdžiais dalijasi C. Chilton. „Leisdamas laiką ne susitikimų metu atsipalaidavau, man be galo patiko susipažinti su kitais komandos nariais ir sužinoti, kokią rolę jie užima dirbdami su „Pulsar“ produktais. Užmezgiau ne vieną draugystę – tikiuosi, kad ateityje man pavyks čia sugrįžti. Darkart nuoširdžiai dėkoju už kvietimą sudalyvauti ir nuostabiai praleistą laiką. Iki pasimatymo!”
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.