Featuring:
Henrik Sproedt, Stefan Orman, Mark Lewis, Dimitri Hullebroek, Krzysztof Turowski
Mūsų ambasadoriai mums labai svarbūs, todėl norime juos tinkamai vertinti. Dėl to praėjusiais metais pradėjome naują tradiciją – išrinkome aktyviausius medžiotojus iš Europos ir pakvietėme juos į trumpą kelionę po JAV.
Ten jie susitiko su amerikiečiais kolegomis, dalyvavo šaudymo varžybose ir medžiojo „Sellmark” rančoje, įsikūrusioje Teksaso centrinėje dalyje. Kelionė buvo ne tik smagi, bet ir įkvepianti bei naudinga – todėl su džiaugsmu norime pasidalinti įsimintiniausiomis akimirkomis.
Ši kelionė turėjo ne vieną tikslą ir tai nebuvo vien pramoga. Nors smagiai praleistas laikas buvo itin svarbus, ne mažiau reikšminga buvo galimybė JAV ir Europos komandoms užmegzti glaudesnius ryšius, pasidalinti įžvalgomis apie „Pulsar” produktus bei mokytis vieniems iš kitų.
„Tai buvo ne tik smagi kelionė – ji praplėtė akiratį. Gavome progą pamatyti, kaip skirtingai žmonės žiūri į medžioklę, kaip skiriasi praktikos, bet kartu labai aiškiai pajutome – visus mus vienija ta pati, ribų nepaisanti aistra,“ – pasakoja Henrik Sproedt, ilgametis „Pulsar” ambasadorius iš Vokietijos.
Mark Lewis iš Velso
Lenkų medžiotojui Krzysztof Turowski, daugelį metų bendradarbiaujančiam su „Pulsar“, ši kelionė taip pat atnešė netikėtų atradimų: „Ambasadoriai – labai vieninga bendruomenė, turinti įspūdingų techninių ir fotografijos įgūdžių. Jų požiūris į naktinę fotografiją man atvėrė akis – nors fotografija užsiimu profesionaliai jau daugelį metų, vis tiek atradau kažką naujo ir įdomaus, ko galiu pasimokyti.“
Džiugu, kad žinių mainai vyko nuolat, be pertraukų. Nors programoje buvo numatyta speciali sesija grįžtamajam ryšiui ir produktų tobulinimui, komandos greitai rado bendrą kalbą – kiekvienas kelionės momentas, nuo kelionės ir šaudymo iki medžioklės ar bendrų vakarienių, virto nepertraukiamu dalijimusi patirtimis.
„Jausmas būnant „Pulsar“ bendruomenėje, regis, neturi ribų – jis vienodai stiprus visame pasaulyje“, – sako Stefan Orman, vienas aktyviausių mūsų ambasadorių iš Švedijos.
Nors medžioklės principai dažniausiai yra universalūs, skirtumai tarp JAV ir Europos požiūrių yra akivaizdūs – ypač kalbant apie šernų medžioklę.
„Kalbant apie plėšrūnų kontrolę ir šernų medžioklę, amerikiečiai tikrai pasineria į tai ir visapusiškai stengiasi juos valdyti,“ – sako Dimitri Hullebroek iš Belgijos.
Stefan paaiškina: „Medžioklės įstatymai visiškai skiriasi, todėl galima naudoti kitas metodikas ir taktikas. Švedijoje mums nėra leidžiama naudoti transporto priemonių ieškant žvėrių ar šaudyti iš jų. Be to, laukiniai šernai, kuriuos jie turi, yra invazinė rūšis, kurią bandoma išnaikinti. Ir jų skaičius yra gerokai didesnis nei bet kada esu matęs Europoje. Švedijoje laukiniai šernai yra vietinė rūšis, kuriai atliekame žalos kontrolę ir tik reguliuojame jų populiaciją.“
Ginklų reguliavimas – dar vienas ryškus skirtumas. „JAV komanda turi mažiau apribojimų, kai kalbama apie ginklus ir optiką, tačiau Europoje mes turime daugiau laisvės naudoti duslintuvus. Be to, Amerikoje šaudymo praktikai sudarytos kur kas geresnės sąlygos – ten treniruočių vietų netrūksta, o Europoje jų rasti gerokai sudėtingiau“, – pastebi Henrik.
Mark ši patirtis paliko asmeninį įspūdį: „Patiko ne tik didesnė įrangos ir medžiojamų gyvūnų įvairovė, bet ypač sužavėjo tai, kiek daug palaikymo medžioklei jaučiama visuomenėje.“
„Tokie susitikimai – net tik beprotiškai smagūs, bet ir labai naudingi. Jie suteikia vertingų įžvalgų iš žmonių, kurie šiuos produktus naudoja kasdien,“ – reziumuoja Dimitri.
Ši kelionė įkvėpė Krzysztof naujiems sumanymams ir pokyčiams: „Jau turiu keletą idėjų, kurias noriu pritaikyti savo kasdieniame darbe – tiek medžioklėje, tiek fotografijoje.“
Mark priduria: „Iš šios kelionės pasiimu tai, kas liks visam gyvenimui – prisiminimus, draugystes, naujus požiūrius ir metodus, skirtingus Pulsar prietaisų naudojimo būdus, mūsų visų bendrą aistrą šiam prekės ženklui ir siekį kurti dar geresnius prietaisus, kurie padės Pulsar išlikti numeris vienas – kaip visada!“
Dėl to galime drąsiai sakyti – su šia kelione pasiekėme ne tik tai, ką buvome užsibrėžę, bet ir gerokai daugiau.