Featuring:
Magnus Winbjörk
Norint užfiksuoti kokybišką filmuotą medžiagą su Pulsar prietaisu, reikia dviejų dalykų: atsidurti tinkamoje vietoje tinkamu laiku ir teisingai sureguliuoti bendruosius nustatymus.
Nors pirmąjį aspektą suvaldyti yra gerokai sunkiau, su antruoju galima susitvarkyti vos per kelias minutes. Kviečiame peržiūrėti mūsų patarimus, kurie padės mėgautis ryškia medžiaga, užfiksuota bet kuriuo Pulsar prietaisu.
Objekto sufokusavimas yra vienas iš svarbiausių momentų, padedančių sukurti kokybišką filmuotą medžiagą, kadangi neryškūs vaizdo įrašai gali kaipmat sugadinti žiūrėjimo patirtį.
Norėdami sureguliuoti fokusavimą, pirmiausia turite rasti ar išsirinkti gyvūną, kurį norite užfiksuoti. Tada naudodami pradinį didinimą nustatykite fokusavimą į pasirinktą objektą. Po to, norėdami dar kartą patikrinti, tą patį padarykite naudodami didesnį didinimą arba picture-in-picture režimą.
Atminkite, kad gyvūnai retai būna visiškai ramūs, todėl atitinkamai sureguliuokite fokusavimo žiedą pagal atstumą.
Niekada nepamirškite pagalvoti apie tai, kaip atrodys jūsų filmuota medžiaga, ir nusistatykite pageidaujamą kompoziciją, pavyzdžiui, „trečdalių taisyklę“, „centrinę“, „aukso pjūvį“ ar kt.
Laukinės gamtos fotografas Magnus Winbjörk dalinasi dar viena gudrybe, susijusia su kompozicija, kuri pasirinktą gyvūną padės įamžinti dar įspūdingiau.
„Už gyvūno esanti erdvė dažniausiai yra mažiau įdomi, todėl visada geriau palikti daugiau vietos prieš gyvūną arba jo judėjimo kryptimi. Tokiu būdu jūs parodote, kur jis žiūri ar eina, o ne sukuriate jausmą, kad jis išeina iš kadro“, – sako Magnus.
Kai kurie prietaisų nustatymai nėra pritaikyti filmuoti ir trukdo užfiksuoti įspūdingus vaizdus.
Pirmasis iš jų – Smoothing filtras. Nors jis turi savo naudojimo sritį, įrašinėjimo metu šį filtrą geriausia išjungti. Tai leis užfiksuoti ryškų vaizdą su dar daugiau detalių. Ar šis filtras įjungtas, galite sužinoti ieškodami „bangos“ piktogramos būsenos juostoje.
Taip pat pabandykite naudoti žemesnį Image amplification mode (būsenos juostoje ieškokite raidžių N/H/U). Paprastai turėtumėte naudoti Normal (N) režimą, nes su juo vaizdas yra ryškiausias. Jei jus supa itin didelė drėgmė, labiau turėtų tikti High (H) režimas. Galiausiai, įrašinėdami stenkitės vengti Ultra (U) režimo.
Dar vienas dalykas, kuris turėtų dar labiau patobulinti filmuotą medžiagą – pagrindiniame meniu išjunkite vaizdo suspaudimą (video compression). Tai užtikrins geresnę vaizdo kokybę, kai eksportuosite filmuotą medžiagą, ir leis įrašinėti didesne raiška. Ši funkcija itin svarbi, nes telefonų ir kompiuterių ekranai yra didesni nei termovizinių prietaisų, o didesnė raiška suteikia geresnę žiūrėjimo patirtį.
Nepamirškite, kad savo įrašų kokybę galite pagerinti ir tiksliai pasirinkę filmuotai medžiagai tinkamą spalvų paletę.
Pageidautina spalvų paletė filmuojant turėtų būti White-Hot, nes joje galima matyti daugiausiai fono detalių. Tačiau jei lyja arba dėl drėgmės susiduriate su per dideliu foniniu triukšmu, turėtumėte pereiti prie Black-Hot paletės. Ji padės užmaskuoti baltą fono triukšmą lygumose bei šaltuose fonuose.
Nepamirškite trumpajame meniu sureguliuoti ryškumo ir kontrasto nustatymų, nes tai taip pat gali gerokai pagerinti vaizdo kokybę.
Stabilios filmuotos medžiagos išlaikymas yra vienas iš pagrindinių elementų, dėl kurių ji atrodo profesionaliai. Priešingu atveju ji gali pasirodyti šiek tiek mėgėjiška.
Todėl, jei įmanoma, visada naudokite trikojį, nes taip vaizdas bus stabilesnis. Nepamirškite, kad kai kuriems prietaisams reikia specialaus trikojo adapterio, pavyzdžiui, Merger ir Telos LRF.
Pasistenkite surepetuoti veiksmus, kuriuos planuojate atlikti įrašymo metu, kad sumažintumėte kadrų skaičių. Pavyzdžiui, jei ketinate naudoti LRF arba didinti artinimą, pasipraktikuokite tai daryti prieš tai, kad užtikrintumėte sklandesnį ir mažiau drebantį įrašo vaizdą.
Atsiminkite: daugelį funkcijų galite valdyti naudodami Stream Vision programėlę net neliesdami ant trikojo esančio prietaiso. Tai padės sumažinti drebančių rankų efektą ir reguliuoti tokius nustatymus, kaip artinimas, Picture-in-picture režimas, ryškumas, kontrastas ir kt.
Jei naudojate Pulsar termovizorinį taikiklį, jums gali praversti ir belaidis nuotolinio valdymo pultelis, kuriuo galėsite patogiai valdyti prietaisą jo neliesdami.
Fotografas Magnus Winbjörk sako, kad net tai, kaip mes valdome savo kūną, gali padėti užfiksuoti mažiau drebančius vaizdo įrašus.
Magnus Winbjörk
Visuomet svarbu pagalvoti į priekį. Šiuo atveju – jau įrašinėjant turėti omenyje jūsų laukiantį redagavimo procesą.
Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – filmuoti pradėkite iškart po to, kai atliksite jutiklio kalibravimą. Padarykite tai trumpai spustelėdami „Įjungimo/išjungimo“ mygtuką – išgirsite užrakto garsą.
Pradėję įrašymą, palaukite bent 2 sekundes prieš atlikdami bet kokius veiksmus. Tai pasitarnaus redagavimo procese, be to, tokiu būdu iš anksto stabilizuosite vaizdo įrašą.
Tą patį padarykite ir pabaigoje: bent 2 sekundes neatlikite jokių veiksmų prieš nutraukdami savo įrašinėjimą.
Štai, atėjo metas atsisiųsti ir peržiūrėti užfiksuotą filmuotą medžiagą.
Norėdami tai padaryti, vaizdo įrašą iš savo prietaiso galite atsisiųsti keliais būdais: naudodami Stream Vision 2 programėlę, telefoną, nešiojamąjį kompiuterį arba laidą.
Jei norite naudoti laidą, pirmiausia išjunkite prietaisą. Tada prijunkite laidą prie jo ir telefono arba nešiojamojo kompiuterio. Įjunkite prietaisą neatjungdami laido. Prietaiso ekrane pamatysite pranešimą su dviem parinktimis. Pasirinkite tą, kuriame parašyta Use as storage. Galiausiai atidarykite failų tvarkyklę savo telefone arba nešiojamajame kompiuteryje ir suraskite prijungtą Pulsar prietaisą.
Tikimės, kad mūsų patarimai jums buvo naudingi. Nepamirškite nuolat praktikuotis ir eksperimentuoti, kad užfiksuotumėte pačią geriausią įmanomą medžiagą. Pamatysite – tai tikrai verta jūsų pastangų.
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.