Lee Perryman išsiskiria iš kitų medžiotojų; apsiginklavęs pneumatiniu šautuvu ir išsamiomis ekologinėmis žiniomis, jis atlieka svarbų vaidmenį. Jo taikinys – pilkoji voverė. Nors iš pirmo žvilgsnio tai – žavus padarėlis, jis iš tikrųjų kelia didelę grėsmę miško ekologinei pusiausvyrai. Lee misija aiški: sušvelninti žalingą šios invazinės rūšies poveikį vietinei Didžiosios Britanijos florai ir faunai.
Invazinės rūšys – terminas, keliantis susirūpinimą gamtosaugininkams ir biologams visame pasaulyje, apibūdinantis nevietinę florą ir fauną, darančią didelę žalą savo naujai aplinkai. Invazinės rūšys – jokia naujiena; šis reiškinys senas kaip civilizacija. Istorijoje gausu nesėkmingų gyvūnų įvežimo pavyzdžių – nuo Australijos triušių epidemijos iki mitinio žiedinių papūgų paleidimo Londone, kurį, kaip teigiama, inicijavo Jimi Hendrix.
Tačiau tik kelios rūšys kelia tokią grėsmę kaip pilkoji voverė. Nors iš pirmo žvilgsnio jos atrodo nekaltos, XVIII a. kolekcininkų ir turtingų žemvaldžių iš Šiaurės Amerikos importuoti gyvūnai tapo ekologinės pusiausvyros sutrikimo simboliu. Dėl pilkosios voverės atnešto voverių raupų viruso vietinė raudonųjų voverių populiacija beveik išnyko. Be to, dėl pilkųjų voverių apetito ir greito veisimosi jų populiacija išaugo iki daugiau kaip 2,5 mln., o tai lėmė jų įtraukimą į 100 blogiausių invazinių rūšių sąrašą.
Lee Perryman
Pilkosios voverės turi didžiulį apetitą. Kaip teigia Lee, „Pilkosios voverės mėgsta valgyti! Manoma, kad jos gali suvalgyti iki 10 % savo kūno svorio, t. y., 40-80 g per dieną. Todėl jei pas tave būriuojasi pilkosios voverės, žinok, kad per trumpą laiką jos gali suvalgyti daug maisto. Šių gyvūnų kontrolė Jungtinėje Karalystėje yra labai rimtas reikalas.“
Lee pilkųjų voverių medžioklė nėra tik darbas – tai pareiga jo gimtajam miškui. Jungtinė Karalystė į šią problemą taip pat nenumoja ranka: dėl invazinio statuso, pilkųjų voverių medžioklė yra leidžiama ištisus metus. Dėl pavojaus kitiems laukiniams gyvūnams nuodijimas negalimas, todėl pagrindiniai kontrolės metodai yra gaudymas spąstais ir šaudymas. Tačiau gaudymas spąstais užima daug laiko ir yra neefektyvus, todėl populiariausias būdas yra jas medžioti su pneumatiniais šautuvais.
Mėgstamiausias Lee ginklas šiam tikslui yra „AirMaks Katran“, užtaisytas .177 kalibro šoviniais. Tai – lengvas ir efektyvus įrankis, su kuriuo galima lengvai keliauti po miškus. Turėdamas termovizorių, Lee gali tiksliai atpažinti ir sekti voveres, o tai labai svarbu, nes šie gyvūnai yra baikštūs ir gyvena tankiuose miškuose.
Lee naudojamas termovizorius yra „Pulsar Merger LRF XQ35“, kuris dėl savo kompaktiško dydžio ir patogumo puikiai tinka voverių medžioklei. Lee taip pat mėgsta galingąjį „Merger LRF XL50“, kuris yra šiek tiek didesnis ir turi didesnės rezoliucijos jutiklį.
„Voverių sekimui termovizorius – būtinas. Pažvelgus pro jį, jos šviečia kaip kalėdinės lemputės. Šiuo metu naudoju „Pulsar“ termovizorius, o „Merger“ neabejotinai yra mano mėgstamiausias. Pro jį galima žiūrėti abiem akimis, todėl jos nepavargsta. Be to, šis prietaisas suteikia puikų bei platų matomumą, kurio dėka galiu greitai apžiūrėti mišką“, – sako Lee.
Su „Pulsar“ prietaisais Lee yra gerai pažįstamas, o „Thermion Duo“ taikikliai iš jo sulaukė nemažai gerų atsiliepimų. Jis gyrė „DXP50“ ir „DXP55“ modelių universalumą bei jų greito aptikimo ir tikslaus identifikavimo galimybes. O perjungimas tarp termovizinių ir 4K skaitmeninių kanalų padeda greitai ir aiškiai atskirti elnių patinus nuo patelių. „Thermion DUO DXP50“ puikiai tinka tankiuose miškuose ir silpno apšvietimo aplinkoje, kur įprastas dieninis taikiklis gali neužtikrinti tokio pat aiškumo.
Lee Perryman
Vis dėlto, nepaisant turimų pažangių technologijų, Lee dėmesys nėra ne vien tik į šūvį; jam taip pat svarbu suprasti ir gerbti miško ekosistemą. Voverėms privilioti jis naudoja didelės talpos statines lesyklas, pripildytas ne tik brangių žemės riešutų, bet ir ekonomiškų kukurūzų dribsnių, kviečių ir paukščių sėklų. Jo slaptasis ginklas – 100 % anyžių sėklų aliejus, kuriuo jis apipurškia pašarą, o tai voveres pritraukia kaip magnetas.
„Voverės nėra kvailos“, – aiškina Lee. „Jei kurį laiką stebėsi lesyklą, pamatysi, kad voverės, aptikusios maisto šaltinį, dėl jo nukeliauja nemažą atstumą. Tačiau ant medžio tvirtinamoje lesykloje telpa tik ribotas kiekis maisto, todėl voverėms netrukus nusibos ją lankyti, nebent nuolat ją pildysi. Todėl, jei įmanoma, mėgstu naudoti didelės talpos lesyklas. Taip ne tik sutaupau laiko, kurį kitu atveju sugaiščiau tikrindamas lesyklas aplink mišką, bet ir pastoviai pritraukiu voveres.“
Lee metodai reikalauja kruopštumo ir kantrybės. Pripildytas lesyklas jis palieka kelioms savaitėms tam, kad voverės, jas radusios, jaustųsi saugios. Naudodamas „Spypoint“ kameras Lee gali stebėti lesyklų aktyvumą ir parinkti tinkamiausią momentą pulti. Jo supratimas apie voverių elgseną yra labai svarbus. Medžiotojas pataria, kad pradėjus šaudyti labai svarbu išlikti pasislėpusiam ir tyliam, nes maistas neišvengiamai pritrauks daugiau voverių.
Nors medžioklė su pašarais yra veiksminga, Lee pirmenybę teikia medžioklei sekant. Jis mėgsta sekti voveres per miškus su savo „Katran“ šautuvu, pasikliaudamas tik savo giliomis žiniomis apie vietinę florą ir fauną. Labai svarbu suprasti voverių mitybos ypatumus ir buveinių pasirinkimą, o Lee metodas įrodo, kad tokioje medžioklėje reikia daug įgūdžių bei kantrybės.
Lee istorija nėra tik pasakojimas apie medžioklę. Tai pagarbos gamtos pasauliui, pusiausvyros išlaikymo ir žmogaus vaidmens bandant tai padaryti, liudijimas. Kovoje su pilkąja vovere, Lee yra miškų sergėtojas, kuris užtikrina, kad vietinės rūšys, pavyzdžiui, raudonosios voverės, turėtų galimybę kovoti savo protėvių gyvenvietėje. Didžiajame bei sudėtingame gamtos tinkle kiekvienas veiksmas yra svarbus, ir, kaip rodo Lee istorija, net medžioklė atlieka reikšmingą vaidmenį ją saugant.
Lee Perryman
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.