Įprastai medžiotojai termovizorius naudoja siekdami pastebėti ir identifikuoti gyvūną – jo rūšį, amžių bei lytį. Patyrę medžiotojai gali identifikuoti ir daugiau detalių – ar gyvūnas sveikas, ar serga, yra ramus, įsitempęs ar laukiasi. Mūsų prekės ženklo ambasadorius iš Italijos, Riccardo Tamburini, yra tikras šios srities ekspertas, todėl paprašėme jo pasidalinti savo žiniomis apie tai, kaip įvertinti gyvūną naudojant termovizorių. Tikimės, jog ši informacija pravers!
Tam, kad suprastum, kaip veikia termovizorius, pravartu žinoti pagrindinius gyvūnų biologijos principus. Kad ir kada bežiūrėtum į gyvūną, tam tikros jo kūno vietos bus matomos kaip karščiausios, tai – galva ir kojos. Taip yra dėl kelių priežasčių. Galvą matome „raudoną“, nes akių, smegenų ir ausų srityje kraujotaka visuomet intensyvi. Ant kojų dažniausiai yra mažiau kailio, tad joms sušilti irgi reikia daugiau kraujo. Kai kurių gyvūnų – paprastai tų, kurių kailis yra kiek mažiau izoliuojantis, plaučiai ir širdis matomi kaip karštesni, nes šie organai taip pat yra gyvybiškai svarbūs.
Lengviausias būdas suprasti, ar gyvūnas pastebėjo tave ar kitą pavojų, yra stebėti, kokia jo kūno dalis atrodo „karšta“. Jei tai tik prieš tai paminėti organai, greičiausiai viskas gerai. Tačiau, jei visas gyvūno kūnas tampa raudonu, tai reiškia, kad jis jaučia pavojų ir yra pasiruošęs skuosti šalin. Tam, kad galėtum pastebėti tai naudodamas „Pulsar“ prietaisą, reikia įjungti „Ultramarine“ spalvų paletę.
Tai, ar gyvūno patelė maitina jauniklius, ar ne, daugeliui gali būti lemiamas faktorius priimant sprendimą dėl gyvūno medžiojimo. Jei turi aukščiausios klasės prietaisą, tokį kaip „Pulsar Thermion 2 XP50 PRO“, itin lengva nustatyti, ar patelė maitina – jos ilgus ir stambius spenelius pastebėti iškart.
Žiema – metas, kai suprasti tam tikrus dalykus apie gyvūnus tampa sudėtingiau, nes jie užsiaugina tankesnį kailį. Nepaisant to, nauji, kokybiški termovizoriai lengvai gali atvaizduoti kūno temperatūros žemėlapį. Nors tai taip pat priklauso ir nuo gyvūno: su stirnomis lengva, nes jų būsena kinta labai greitai, jos lieka atviroje erdvėje ir loja ant grėsmę keliančių objektų. Sudėtingiau su šernais, nes vos išsigandę, jie visuomet pabėga. Su paukščiais tai apskritai neįmanoma: vaizdo įraše, kuriame naudodamas „White hot“ paletę nufilmavau kurtinį, paukščio kūnas atrodo visiškai juodas (nors turėtų būti baltas), tai reiškia, kad kūnas arba paukščio plunksnos yra pilnai izoliuojančios.
Termovizoriai taip pat padeda pastebėti ir ligotus gyvūnus. Žinoma, visų ligų nustatyti neįmanoma, bet naudinga žinoti, kad kai kurios jų gali neigiamai paveikti gyvūno kailio kitimą. Plika akimi tai pastebėti ne visuomet pavyksta, tačiau su termovizoriais lengviau suprasti, kurie gyvūnai turi ženkliai daugiau ar mažiau izoliuojančio kailio palyginus su kitais.
Jei gyvūnas ką tik pavalgė ir virškina, pastebėsi suaktyvėjusias skrandžio ir žarnyno sritis. Visi žinduoliai, įskaitant ir žmones, virškinimui sunaudoja daug energijos. Štai kodėl persivalgius ima miegas: daug energijos sunaudojame virškinimui, tad smegenys tuo metu gauna mažiau kraujo.
Svarbu turėti omenyje, kad gyvūnai turi skirtingus valgymo įpročius. Pavyzdžiui, stirnos maitinasi labai dažnai: apie 10-12 kartų per dieną, taigi, jų skrandžio sritis dažnai matoma kaip raudona. Kalbant apie elnius, jie valgo rečiau, tad išalkus jų skrandis yra tuščias, tada gali matyti, jog temperatūra žarnyno-skrandžio srityje yra žema.
Šernų skrandžiai ganėtinai panašūs į mūsų, tad jų virškinimas tęsiasi ilgai ir yra sudėtingas. Šernai apibrėžiami kaip „monogastriniai“, nes jų skrandyje yra tik viena „patalpa“. Kiti kanopiniai yra „daugiagastriniai“, nes turi kelias skirtingas, atskiras virškinimo sritis.
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.