Featuring:
Riccardo Tamburini
Kas blogiausio gali nutikti, kai miške seki sužeistą gyvūną? Ir kaip užtikrinti savo saugumą, kai mėgini surasti gyvūną, kuris paspruko iš šūvio vietos?
Patyręs italų medžiotojas Riccardo Tamburini šiuos klausimus pradėjo kelti po to, kai visai neseniai patyrė neeilinį įvykį. Jis paskatino Riccardo pasidalinti savo patirtimi laukinėje gamtoje su kitais bei suteikti vertingų patarimų, kaip saugiai surasti sužeistą gyvūną.
Prieš kelias dienas kartu su dviem draugais dalyvavau šernų kenkėjų kontrolės akcijoje. Apie 22 val. vakaro iš miško maždaug už 120 metrų nuo mūsų išėjo banda, ir greitai susitarę, į ką nusitaikyti, du iš mūsų šovė į du skirtingus gyvūnus.
Po šūvių vienas iš šernų krito du kartus, tačiau vis tiek rado jėgų pasitraukti gilyn į mišką. Pirmas dalykas, ką padarėme, tai naudodami Stream Vision 2 programėlę parsisiuntėme vaizdo įrašą ir atidžiai jį išanalizavome savo išmaniuosiuose telefonuose.
Kadangi turėjome šiluminį detektorių, nusprendėme patikrinti, ar šernas nukrito netoli POI. Deja, kruopštūs tyrimai su Axion XG35 Compact nedavė jokių rezultatų, todėl nusprendėme ant medžių pritvirtinti keletą žymeklių, kad šie kitą dieną palengvintų paiešką šuns vedliui.
Kitą dieną mums paskambino šuns vedlys ir papasakojo, kas nutiko. Jis sakė, kad šerną rado dar gyvą, tačiau labai sunkiai sužeistą. Nepaisant sunkios būklės, jis sugebėjo pakilti ir du kartus pulti vedlį.
Kas būtų nutikę, jeigu praėjusią naktį būtume sutikę šį iltimis apsiginklavusį gyvūną? Tikriausiai būtume tiesiog išsigandę. Tačiau tai galėjo baigtis ir gerokai rimčiau.
Kaip Pulsar ambasadorius, daug laiko praleidžiu siūlydamas medžiotojams įvairius terminio vaizdo prietaisų panaudojimo būdus. Vienas iš jų – galimybė surasti nuo POI nutolusį gyvūną.
Tačiau nepaisant to, koks prietaisas pasirenkamas, sužeisto gyvūno suradimo taisyklių laikymasis išlieka itin svarbus. Per daugelį metų, praleistų įvairioje medžioklės aplinkoje, tapo aišku, jog kai kurie gyvūnai gali būti ramūs ir tylūs, tačiau kai kurie – agresyvūs. Todėl patekęs į panašią situaciją prisimink šiuos patarimus.
Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti suradus sužeistą gyvūną, yra tiksliai nustatyti jo lytį, amžių ir klasę. Pavyzdžiui, šernas yra daug pavojingesnis už jauną patiną. Tačiau tai nustatyti nėra taip paprasta, ypač jei neturi pakankamai stebėjimo termoviziniais prietaisais patirties.
Vienas dalykas, kurį reikia atminti, yra tai, kad žiūrint pro objektyvą nesimato tikrojo aplinkos vaizdo. Kodėl? Nes žiūrima į kažką, kas apdorota per šiluminę spinduliuotę fiksuojantį jutiklį. Daiktų dydis ir suvokiamas atstumas realybėje gali būti kitoks.
Be to, supančios aplinkos gylis paprastai yra suspaustas. Tai priklauso nuo pagrindinio įrenginio pradinio didinimo – kuo jis didesnis, tuo mažesnis bus suspaudimo lygis.
Riccardo Tamburini
Paprastai tariant, galimybė matyti filmuotą medžiagą, atsisiųstą į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį per Stream Vision 2 programėlę, padės geriau suprasti supančią aplinką.
Vaizdo įrašo peržiūra taip pat padės tiksliau nustatyti, kuria kryptimi gyvūnas pabėgo. Reikia išsirinkti kokius nors objektus – palinkusį medį, išskirtinę uolą ar dar ką nors – ir juos naudoti kaip nuorodą, taip lengviau randant kelią, kuriuo gyvūnas grįžta atgal į mišką. Tai padės bandant rasti kraujo pėdsaką, pradedant nuo POI.
Gavus visą šią informaciją, galima pradėti sekti gyvūno keliu ir žengti į mišką. Jei jis labai tankus, geriau atsisakyti paieškos – sudėti keletą žymeklių, kurie kitą dieną palengvins šuns vedlio darbą, ir išeiti. Vis dėlto, jei miškas nėra toks tankus, galima pradėti stebėti vietovę su termovizoriumi.
Kokie stebėjimo prietaisai labiausiai tinka tokiai situacijai? Tie, kurie pasižymi mažesniu pradiniu didinimu. 1x yra geriausias pasirinkimas, tačiau jie nėra tokie naudingi daugelyje kitų situacijų. Todėl 2x pradinio didinimo turėtų pakakti.
Jei turi Quick-Mount, tuomet taip pat gali naudoti taikiklį nuėmus jį nuo šautuvo. Pavyzdžiui, Thermion 2 LRF XL50, kurio pradinis didinimas yra 1,75x, turėtų veikti puikiai.
Aplinkos stebėjimas su terminiu prietaisu, tuo pačiu metu naudojant žibintuvėlį, kad būtų galima lengviau įžengti į mišką, padės lengvai pastebėti kritusį gyvūną, jeigu matomumas bus apie 30 metrų.
Galiausiai atmink, kad jei pirmas bandymas, kai ieškai už 50-80 metrų nuo POI, yra bevaisis, nespausk paieškos. Vaikščiojimas tuo pačiu gyvūno pramintu keliu pirmyn ir atgal gali pakenkti šuns vedlio darbui.
Tikiuosi, kad ši pamokanti istorija ir patarimai, kuriais pasidalinau, padės medžioti saugiai ir profesionaliai!
Riccardo Tamburini
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.