Wraz z końcem lata i rozpoczęciem w całej Europie nowego sezonu polowań firma Pulsar zorganizowała po raz pierwszy wydarzenie dla dziennikarzy, które było doskonałą okazją do spotkania, nawiązania przyjaźni i podzielenia się ciekawymi historiami. Jedenastu cenionych profesjonalistów z europejskiej branży wydawniczej, w tym redaktorów naczelnych, twórców treści wideo i pasjonatów myślistwa, odwiedziło Litwę, aby zobaczyć, gdzie i w jaki sposób powstają urządzenia Pulsar.
Tak można podsumować cztery niezapomniane dni spędzone na Litwie i Łotwie – dwóch krajach, w których nabierają kształtu innowacyjne rozwiązania firmy Pulsar, poczynając od wstępnej koncepcji po finalny produkt. Dziennikarze mieli okazję odwiedzić oba zakłady produkcyjne firmy Pulsar, zlokalizowane w Wilnie (Litwa) i Dyneburgu (Łotwa). Widziany na własne oczy złożony proces montażu najmniejszych elementów, z których powstają zaawansowane urządzenia termowizyjne, zrobił na gościach niezapomniane wrażenie.
Dyrektor ds. marketingu firmy Pulsar, Liudas Abišala, przedstawił długą i bogatą historię marki, podkreślając trwałe dziedzictwo, jakie wnieśli jej twórcy. Prezentacja pozwoliła gościom kompleksowo poznać wartości, historię i znaczenie kapitału ludzkiego, który stymuluje rozwój firmy. To wprowadzenie było doskonałym wstępem do przeglądu aktualnej oferty produktów, a następnie krótkiego spojrzenia na nadchodzące innowacje.
Przedstawiciele mediów nie tylko dowiedzieli się więcej o produktach Pulsar, ale mogli je także osobiście przetestować. Poczynając od nocnych testów, a kończąc na zawodach strzeleckich, goście mieli wiele okazji, aby sprawdzić możliwości urządzeń Pulsar w akcji.
Aby dostarczyć uczestnikom dawki adrenaliny, w programie przewidziano trzyetapowy turniej strzelecki, który prowadzili wieloletni ambasadorzy marki Pulsar – Henrik Sproedt z Niemiec i Stefan Orman ze Szwecji. Zadania obejmowały strzelanie do biegnącego dzika z wykorzystaniem nasadki Krypton 2, korzystanie z funkcji kalkulatora balistycznego kompaktowej lunety termowizyjnej Talion oraz precyzyjne strzelanie z użyciem lunet Thermion 2 i Digex C50.
Konkurencje były wymagające i dostarczyły uczestnikom sporo zabawy, a zwycięzca z Hiszpanii otrzymał nagrodę specjalną w postaci nowego monokularu Axion Compact ze specjalnym grawerunkiem.
Po zakończeniu rywalizacji na strzelnicy ambasador marki Pulsar, Henrik Sproedt, wygłosił porywającą prezentację, w której połączył opowieść ze szczerym wyznaniem. Jako doktor w dziedzinie projektowania i innowacji, właściciel szkoły łowieckiej Jagdschule Grimbart, instruktor i myśliwy z ponad 25-letnim stażem, podkreślił znaczenie technologii noktowizyjnej i sprzętu termowizyjnego dla etycznego polowania.
Wspominając swoją pierwszą wizytę na Litwie, zażartował: „Pomyślałem, że gdzieś zgubię się w tych litewskich lasach”. Jednak szybko stał się jednym z pierwszych ambasadorów marki Pulsar, zachęcony dążeniem firmy do podejmowania wyzwań i wprowadzania innowacji.
Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia noktowizyjnego lub termowizyjnego upewnij się, że jest to zgodne z lokalnymi przepisami i używaj go tylko wtedy, gdy jest to dozwolone. Ambasadorzy naszej marki pochodzą z różnych krajów i dużo podróżują, co pozwala im testować różne urządzenia. W żadnym przypadku nie zachęcamy do nielegalnego korzystania z naszych urządzeń ani nie popieramy takiego postępowania. Więcej informacji na temat ograniczeń dotyczących eksportu i sprzedaży jest dostępnych na stronie: Export and Sales Restriction Policy.