Gamindami savo prietaisus, darome viską, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Ir, sprendžiant iš grįžtamojo ryšio, mums tai neblogai pavyksta. Vis dėlto, tinkama prietaiso priežiūra jo tarnavimą gali dar labiau prailginti. Todėl šiandien kviečiame su ja susipažinti, o kartu – sužinoti, kokie sprendimai iš mūsų pusės leidžia užtikrinti aukštą prietaisų kokybę bei išgirsti įžvalgų iš Gyčio Jasiūno – popardaviminio aptarnavimo skyriaus vadovo.
Šįkart, užuot iškart nėrę gilyn į prietaisų priežiūrą, pradėsime nuo kelių istorijų, įrodančių aukštą mūsų gaminių kokybę.
Pirmoji pas mus atkeliavo iš Kroatijos. Jaunas medžiotojas pasakojo mums, kad jo tėvas neseniai pametė savo „Axion XM30F“. Po kelias dienas trukusių paieškų jis pasidavė ir nusipirko naują. Ką čia slėpti – mums labai smagu girdėti, kad žmonės mūsų prietaisus mėgsta tiek, kad pirktų tą patį modelį dukart. Bet tai dar ne viskas!
Praėjus daugiau nei savaitei po pirmojo „Axion“ praradimo, medžiotojas su sūnumi išvyko medžioti. Jie vėl keliavo ten, kur pametė prietaisą, tad, nors ir neturėdami daug vilčių, nusprendė dar šiek tiek paieškoti. Atėję į kukurūzų lauką, purvo baloje, jie pastebėjo gulint senąjį „Axion“.
Prietaisas ten išbuvo aštuonias dienas, ir praktiškai visą tą laiką lijo lietus. Sūnus nusprendė „Axion“ išvalyti ir išdžiovinti. Ir monoklis vis dar puikiai veikia! Mums belieka pasidžiaugti – dabar sūnus turi asmeninį termovizorių ir jam nebereikia skolintis iš tėvo.
Tikimės, šia trumpa istorija įtikinome, kad „Axion“ yra atsparus bet kokiam orui. Bet neseniai išsiaiškinome, kad mūsų prietaisai atsparūs ir ugniai! Nors prieš pristatydami naujus prietaisus juos išsamiai testuojame, niekada nedarome to su ugnimi – to priežastys, ko gero, yra savaime suprantomos.
Tikimės, šia trumpa istorija įtikinome, kad „Axion“ yra atsparus bet kokiam orui. Bet neseniai išsiaiškinome, kad mūsų prietaisai atsparūs ir ugniai! Nors prieš pristatydami naujus prietaisus juos išsamiai testuojame, niekada nedarome to su ugnimi – to priežastys, ko gero, yra savaime suprantomos.
Visgi, vienam medžiotojui neseniai teko susidurti su ne pačiu maloniausiu nutikimu. Važiuojant jo automobilio bagažinėje įvyko 6V baterijos iškrova. Laimei, jis greit tai pastebėjo ir netrukus kilusį gaisrą užgesino. Tačiau sudegė jo ginklo dėklas ir taip medžiotojas prarado daugumą savo įrangos.
Daugumą, bet ne visą – „Pulsar Thermion Duo DXP55“ vis dar puikiai veikia. Užteko jį išvalyti ir taikiklis buvo paruoštas darbui.
Gytis Jasiūnas, popardaviminio aptarnavimo skyriaus vadovas, sako, kad apdegusius prietaisus mato gana dažnai – medžiotojai dažnai įmeta juos į laužą. „Be to, dar susiduriame ir su prietaisais, išmestais iš neįtikėtino aukščio, pervažiuotus automobiliais ir net apgraužtus šunų“, – dalijasi Gytis.
„Manau, norėdami išvengti prietaisų taisymo, medžiotojai visų pirma turėtų labiau juos saugoti. Tai – brangūs daiktai, todėl turi jais rūpintis. Nors apskritai mūsų prietaisai yra ganėtinai atsparūs, jie yra skirti civiliam naudojimui, o tai reiškia, kad jie nebuvo kurti taip, kad iškęstų absoliučiai viską“, – aiškina ekspertas.
Straipsnio pradžioje pažadėjome pasidalinti ir mūsų pačių sprendimais, leidžiančiais prailginti prietaisų tarnavimo laiką. Bene svarbiausias iš jų – pasiryžimas viską gaminti patiems. Turėdami visišką gamybos kontrolę galime užtikrinti geriausią įmanomą kokybę.
Savo gamyklose gaminame net baterijas. Tai daryti nusprendėme todėl, kad baterijos saugumas, veikimas skirtingomis oro sąlygomis, tolygus ir efektyvus energijos tiekimas, ciklų skaičius ir net magnetinio lauko įtaka vaizdo kokybei yra itin svarbūs faktoriai visam prietaiso veikimui.
Tiek iš mūsų pusės. Bet ką gali padaryti medžiotojas, kad baterija tarnautų ilgiau? Visų pirma, naudoti tik originalų kroviklį. Tuomet, bateriją pilnai įkrovus, nepalikti jos kroviklyje. Gytis taip pat nepataria „visiškai iškrauti baterijos. Geriau nelaukti, kol ji bus visiškai tuščia.“ Apskritai, mes rekomenduojame laikyti baterijos įkrovimo lygį nuo 50 % iki 80 %, net ir tada, kai prietaisas guli nenaudojamas.
Žinoma, nereikėtų baterijos nardinti po vandeniu ar laikyti prie atviros ugnies. Galiausiai, ypač žiemą, rekomenduojame grįžus iš medžioklės bateriją atšildyti iki kambario temperatūros. Kalbant apie šaltąjį sezoną, nereikėtų stebėtis, kad jo metu baterija veikia kiek trumpiau. Tai visiškai normalu ir nutinka ne tik mūsų baterijoms, bet ir telefonams bei kitiems įrenginiams.
Tęsiant rekomendacijas, patariame reguliariai atlikti ir techninę prietaisų apžiūrą bei tam tikrus priežiūros veiksmus. Gal ir neskamba labai intriguojančiai, tačiau ilgai tikrai neužtruks, o naudos atnešti gali nemažai.
Iš esmės, viskas, ką reikia padaryti kaskart prieš išeinant į medžioklę ir iš jos sugrįžus – gerai apžiūrėti prietaisą. Ant jo neturėtų būti fizinių pažeidimų žymių, įskilimų, purvo. Elektros lizdai turėtų būti švarūs, mygtukai – sklandžiai veikiantys.
Reguliariai atliekant šiuos veiksmus, nebus sudėtingas ir valymas. Juo užsiimti rekomenduojame bent dukart per metus, bet tiems, kurie medžioja dažnai ir susiduria su prastomis oro sąlygomis, nepakenktų ir dažnesnė priežiūra.
„Labai dažnai sulaukiame prietaisų, kurie iš tiesų nėra sugedę – jie tiesiog tokie purvini, kad negali tinkamai veikti. Kai kuriais atvejais purvas gali subraižyti apsauginį lęšio sluoksnį ar patį lęšį, o tada jau esame priversti jį keisti“, – paaiškina Gytis.
Viskas, ko reikia valymui, yra švelni („ir švari!“ – prideda Gytis) medvilninė šluostė. Su ja tereikia nuvalyti išorinius paviršius. Optikos valymui rekomenduojame naudoti nekontaktinį valymą. Jei to nepakanka, tiek išorę, tiek optiką galima valyti su papildomomis priemonėmis, bet būtina įsitikinti, kad jos saugios naudoti – kitu atveju situacija gali tik pablogėti.
Baterijų kontaktus taip pat rekomenduojame pravalyti – tam tiks neriebus organinis tirpiklis. Ir viskas, prietaisas švarutėlis!
„Prieš perkant ir nusipirkus prietaisą rekomenduoju du dalykus. Pirma, išsiaiškinti, ar prietaisas tikrai gali padaryti tai, ko tu iš jo tikiesi. Kartais žmonės bando lįsti ir prie vidinių komponentų arba net pridėti naujų, o tai tikrai ne visada baigiasi sėkmingai.
Antra, būtina perskaityti naudotojo vadovą. Visa informacija yra ten ir ji labai svarbi. Jei ekrane matai kito vaizdo liekanas, prietaisas nėra sugedęs – greičiausiai tiesiog esi pasirinkęs rankinį kalibravimą ir pamiršai uždengti objektyvą. Jei kokybė neatrodo tokia gera, kokia turėtų būti, gal pamiršai parsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus?
Visiems atvejams turiu paprastą, trijų žingsnių taisyklę, tinkamą visiems „Pulsar“ prietaisams: saugok, valyk ir skaityk naudotojo vadovą!“ – pasakoja Gytis, kai paprašome jo apibendrinti svarbiausias priežiūros dalis.
Žinoma, net ir atidžiai sekant instrukcijas, visko gali nutikti. Tokiu atveju, geriausia kreiptis tiesiai į mus ir tam yra keturi būdai:
Nepriklausomai nuo platformos visada prašome pateikti kuo daugiau informacijos. Tikslus prietaiso modelis ir problemos aprašymas – absoliučiai būtini, bet jei yra dar kažkas, mielai išklausysime.
Pasitaiko ir atvejų, kai negalime padėti nuotoliu. Tokiu atveju į pagalbą skuba mūsų aptarnavimo centrai. Iš esmės tai – mūsų vietiniai remonto taškai. Visi ten dirbantys žmonės yra apmokomi „Pulsar“ centriniame biure ir tik tada gauna sertifikatą, leidžiantį jiems taisyti mūsų prietaisus.
Be to, jie aktyviai dalyvauja įvairiuose vidiniuose renginiuose, kad iš medžiotojų ir platintojų lūpų išgirstų šviežiausią informaciją ir neatsiliktų nuo vyraujančių tendencijų.
Prireikus perduoti prietaisą aptarnavimo centrui, rekomenduojame kreiptis į pardavėją. Jie suteiks kvalifikuotą pagalbą vietoje, pažįstama kalba ir padės sutaupyti laiko – prietaiso nereikės toli siųsti.
Tikimės, šie patarimai padės „Pulsar“ prietaisų tarnavimą pratęsti dar labiau. O jei jau dabar kilo klausimų, mūsų palaikymo komanda mielai į juos atsakys!
Gytis Jasiūnas
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.