Pavasariui atėjus negali nejusti ore tvyrančių pokyčių. Vakarai darosi vis ilgesni, paukščiai čiulba vis garsiau, iš lėto stiebiasi ir pražysta vis daugiau gėlių. Giliai miške gyvenimas taip pat verda – gimsta žvėrių jaunikliai, o medžiotojai palieka šautuvus namuose, kad leistų gamtai suvešėti. Visgi jiems pavasaris nėra tik poilsio metas. Jei kada svarstėte, ką medžiotojai veikia – be medžioklės, žinoma – čia rasite bent dalį atsakymų. Mūsų prekės ženklo ambasadoriai Jón Rúnar Guðjónsson (islandas, gyvenantis Danijoje ir medžiojantis Švedijoje) bei Phil Taylor iš Jungtinės Karalystės sutiko mums papasakoti viską apie savo pavasario ritualus.
Nesvarbu, ar esi medžiotojas, ar gamtos mylėtojas, ar užkietėjęs miesto gyventojas – neįmanoma nepastebėti to momento, kai pagaliau ateina pavasaris. Iš pradžių, atrodo, visi tampa laimingesni. Arba, kaip sako Phil, „pavasaris padeda mūsų emocinei sveikatai. Kaip ir daugelis gyvūnų, mes džiaugiamės saulei šildant nugarą.“
Žinoma, saulė nėra vienintelis dalykas, darantis mus laimingus. Gėlės ir jaunikliai gamtos mylėtojus džiugina ne mažiau. O medžiotojams tai ne tik gražus vaizdas pažiūrėti – rodos, kiekviena naujai pražydusi pavasario gėlė jiems pasakoja ir apie medžioklės pasikeitimus. „Dienoms šylant, narcizams ir varpeliams prasiskleidus, žinome, kad stirninų medžioklė jau čia pat. Čia, Jungtinėje Karalystėje, mums pasisekė, nes elnių sezonas tęsiasi visus metus. Mėnesiams bėgant, keičiasi tik rūšys, kurias galime medžioti. Kai pasėliai tampa per aukšti lapių medžioklei, pradedu galvoti apie elnius. Iš teritorijos, kurioje medžioju, stengiamės jų pasiimti vos kelis – mūsų tikslas yra išlaikyti sveiką populiaciją bei laimingus ūkininkus, kad jų pasėliai nepatirtų žalos.“
Kai kurie iš mūsų pavasarį praleidžiame tiesiog pasyviai jį stebėdami, tačiau gamtos mylėtojams tai – intensyvus metų laikas. Reikia pašalinti žiaurios žiemos padarinius ir pasirūpinti gamtos kokybe, kad joje gerai jaustųsi ir žmonės, ir gyvūnai. Jón Rúnar tuo visada aktyviai rūpinasi.
„Praėjus maždaug savaitei po to, kai įšalas paleidžia žemę, pradedu sėti. Tai darau tam, kad padidinčiau floros įvairovę ir, kartu, natūralius maisto resursus žvėrims savo regione. Sėdamas vadovaujuosi biotopo planu, kuris sukurtas taip, kad užtikrintų geresnę gyvenimo kokybę gyvūnams,“ – sako Jón Rúnar.
Nors kai kuriems – kaip Phil – pasisekė ir jie gali mėgautis medžiokle visus metus, daugelyje šalių medžiotojai pavasarį privalo padaryti pertrauką. Bet, žinoma, tai nereiškia, kad ir toliau negalima stebėti gyvūnų. „Kai miško paklotė pasidengia gražiosiomis plukėmis, aš pradedu ieškoti patinų, kad geriau suprasčiau, kurie gyvūnai išgyveno žiemą ir ar yra tokių, kuriems reikėtų šiek tiek pagalbos. Žinoma, stebėjimą visada pradedu su geros kavos puodeliu, žiūronais ir termovizoriniu monokliu,“ – pasakoja Jón Rúnar.
Jis taip pat stengiasi skirti laiko ir tiesiog pasimėgavimui pavasariu: „Klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti, kaip gamta ir vėl atsiskleidžia visu savo gražumu, vaikščioti, treniruoti savo šunį, važinėti dviračiu kalnuose – visa ši veikla man teikia daug džiaugsmo.“
Pavasarinė talka pažįstama visiems. Gamtos mylėtojai pirmiausiai rūpinasi aplinka: „Einu į mišką pažiūrėti, ar po žiemos audrų nėra nuvirtusių medžių, kurie galėtų būti pavojingi žmonėms ar gyvūnams. Esant reikalui, juos pašalinu. Taip pat einu rinkti ir neyrančių šiukšlių,“ – pasakoja Jón Rúnar paklaustas, ką pavasarinė talka reiškia jam.
Nors aplinka pasirūpinti neabejotinai svarbu, nereikėtų pamiršti ir įrangos. „Pavasario pradžioje įprastai kruopščiai išvalau savo ginklus, kad pašalinčiau visą žiemos purvą ir nešvarumus. Patikrinu visas dalis, rezervuoju šaudyklą ir dar kartą patikrinu bei sukalibruoju jau išvalytus ginklus,“ – pasakoja Phil.
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.