Featuring:
Magnus Winbjörk
„Šiluminis matymas labai palengvino mano kasdienį gyvenimą ir darbą“, – sako švedų laukinės gamtos fotografas Magnus Winbjörk. Pasak fotografo, termovizorių naudojimas jam padeda kilstelėti kvapą gniaužiančių nuotraukų kokybę į kitą lygį bei dirbti su pagarba gamtai.
„Termoviziją laukinės gamtos fotografai gali pritaikyti daugelyje sričių. Tačiau universalumas – ne vienintelis jos privalumas. Aš nuolat atrandu naujų būdų, kaip tokio pobūdžio prietaisus pritaikyti savo darbe. Yra išties daugybė jų teikiamų privalumų, apie kuriuos galite ir nesusimąstyti, kol termovizorių neišbandote ir nepatiriate patys“, – sako Magnus.
Jis prideda, jog fotografams labiausiai praverčia termovizijos suteikiamas gebėjimas matyti visiškoje tamsoje, o tai padeda pagerinti nuotraukų kokybę.
„Žinoma, tai labai padeda fotografuojant gyvūnus – ypač laukinius ir baikščius – tuos, kurie paprastai būna aktyviausi auštant ir sutemus. Termovizoriai pasitarnauja nustatant jų buvimo vietą gerokai anksčiau, nei atsiranda pakankamai šviesos, kad būtų galima juos nufotografuoti. Jei norimus įamžinti gyvūnus galite aptikti gerokai prieš aušrą, tuomet turite daugiau laiko įsitaisyti geroje vietoje, rasti įdomias kompozicijas ir sudaryti geresnes sąlygas padaryti kokybiškus kadrus, kai tik atsiras pakankamai šviesos“, – pažymi fotografas.
Magnusas užtikrina, kad nors matymas tamsoje yra akivaizdžiausias privalumas, termovizija puikiai pasitarnauja ir dieną.
„Žiemą kalnuose ieškant paukščių, kai kuriuos iš jų plika akimi pastebėti išties nelengva. Pavyzdžiui, tokį skrajūną kaip baltauodegė žvyrė.Tačiau kadangi terminiai žiūronai aptinka šilumą, jie lengvai atskiria baltą paukštį nuo dar baltesnio sniego“, – sako fotografas.
Magnus Winbjörk
Jis tęsia, jog šiluminis matymas puikiai praverčia mėginant užfiksuoti ir nuostabius tamsios spalvos gyvūnus, besislepiančius mišriuose pušų ir tankių krūmynų miškuose: „Nors briedžiai yra labai dideli sutvėrimai, jie sugeba meistriškai pasislėpti krūmų šešėliuose. Juos sunku pastebėti žmogaus akiai ar net su įprastais žiūronais. Tačiau net jei krūmokšniai labai tankūs, visada lieka tarpų, pro kuriuos įmanoma šiuos gyvūnus pamatyti. Štai čia į pagalbą ateina terminis prietaisas, kuris padeda išryškinti didingus jų kūnus“.
Pasak Magnus, termovizoriai taip pat padeda išlaikyti aštrų regėjimą, todėl jam pavyksta išvengti akių nuovargio.
„Įsivaizduokite, kad dabar žiema, vidurys dienos. Viskas ant žemės balta, medžiai padengti sniegu, o saulė – labai ryški. Tokiomis sąlygomis labai sunku gerai apsidairyti aplinkui neprimerkus akių, tad reikia nešioti akinius nuo saulės. Taigi jei naudojate tradicinius optinius prietaisus, akys lengvai pavargsta. Naudodami termovizorių galite apžiūrėti vietovę nevargindami akių, todėl kelionė į laukinę gamtą tampa malonesnė“, – priduria Magnus.
Kalbėdamas apie konkrečius prietaisus, fotografas išskiria „Telos LRF XL50“ monoklį ir „Merger LRF XL50“ žiūronus. Kiekvienas iš jų praverčia dirbant skirtingomis aplinkybėmis.
„Telos LRF XL50“ puikiai tinka ilgoms kelionėms. Mano nuomone, šis prietaisas pasižymi puikiu dydžio ir kokybės santykiu – jis yra gana kompaktiškas ir lengvas, tačiau dėl to nenukenčia bendras našumas. Tačiau jei keliauju automobiliu ar sniego motociklu, arba jei ilgai stoviu vietoje, skenuodamas aplinką, dažnai naudoju „Merger LRF XL50“ žiūronus. Tokiu atveju prietaiso svoris ir dydis neturi tokios didelės reikšmės, todėl aplinką mieliau stebiu abiem akimis“, – pabrėžia Magnusas.
Apibendrindamas jis priduria, jog šiluminiai prietaisai ne tik gerokai padidina jo galimybes užfiksuoti puikius kadrus, bet ir užtikrina, kad jis dirbs pagarbiai ir atsakingai.
„Kaip fotografas, paskutinis dalykas, kurio noriu – tai išgąsdinti gyvūnus. Turėdamas termovizorių, prie gyvūnų galiu prieiti gerokai atsargiau. Man vis dažniau pavyksta susikurti tokias sąlygas, kurios leistų nufotografuoti gyvūną ir išeiti jam dar nepabėgus. Man tai labai svarbu“, – sako Magnusas.
Prieš įsigydami bet kokį naktinio ar termovizinio matymo prietaisą, įsitikinkite, kad jo naudojimas yra leidžiamas vietos įstatymų. Mūsų ambasadoriai gyvena skirtingose šalyse ir nuolat keliauja – būtent tai leidžia jiems legaliai testuoti skirtingus prietaisus. Mes jokiu būdu neskatiname ir nepalaikome mūsų gamintų prietaisų naudojimo tada, kai tai draudžia įstatymai ar kiti teisiniai aktai. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie eksporto ir pardavimų ribojimo politiką, kviečiame jus paspausti nuorodą, kur rasite daugiau informacijos: Eksporto ir pardavimų ribojimo politika.